Podzimní COVID Marathón splnily všechny týmy

Podobně jako na jaře tohoto roku jsme byli kvůli epidemii kronaviru nuceni přesunout naše sportování na různá místa. Nejdříve jsme se pružně přesunuli ven z haly na venkovní sportoviště, následně mimo areál TJ Astra do parků, na schody, na cesty kolem rybníka a na pole.

V menších skupinkách pracovalo najednou každý den několik trenérů, když počasí nepřálo, dokázali jsme rychle nahradit venkovní program online tréninky.  Ale ani malé sportující skupinky se do dalších opatření nehodily, bylo třeba přenést zodpovědnost za venkovní přípravu na hráče samotné a jejich rodiče.

První výzvou pro týmy závodních hráčů byl okamžitý nápad – uběhnout Marathón, respektive společně zaznamenávat „nasportované“ kilometry a překonat do týdne vzdálenost 42 km! Pro soutěž jsme vytvořili 11 týmů závodních badmintonistů, od kluků a holek nejmladších (ročníky narození 2012 – 2009) až po dospělé týmy, které se účastní ligových soutěží. Pro zaznamenávání aktivit jsme využili nástěnku na „padletu“, kde si až dosud můžete prohlížet jednotlivé příspěvky všech zúčastněných. Printscreeny obrazovek různých aplikací zaznamenávajících aktivity, fotografie hodinek či mapy tras, to vše bylo důkazem překonané vzdálenosti. Ujeté kilometry na kole jsme dělili 6, na bruslích 3, jeden záznam chůze u mládeže jsme vydělili dvěma.

Moc nás potěšilo, s jakým nasazením se do akce všichni vrhli, především dospělí rozjeli soutěž tak rychle, že Marathónskou vzdálenost měli splněnou již  v pondělí, tedy druhý den po vyhlášení výzvy:-) První tři dospělé týmy do cíle tedy doběhly v následujícím pořadí:

1.místoII. liga družstvo C

Viktor Malý, Kateřina Krajčová (splnili Marathón ve dvou), dále je doplnili Matty Kott a Teodor Schinko

2. místo – I. liga družstvo A

Honza Fiala, Lukáš Kurz, Tomáš Waller, Valentýna Sonnková, Dominika Kurzová

3. místo –  Osičkovi (hlavní trenérka + support rodiny)

Týmy mladších hráčů od dorostenců po nejmenší se rozjížděly pomaleji, ale nakonec dokázaly některé z nich překonat i vzdálenost 100 km! Do cíle Marathónu dorazila nejrychlejší závodící družstva v tomto pořadí:

1.místoTCM/SpS A

Marek Čepela, Erika Osičková, Emma Hanzlová, Dan Pešek

2. místo – kluci 2007/8

Marek Pečenka, Duc Trung DINH, Kryštof Kubant, Jakub Švarc, Kristian Krejčík

3. místo – kluci nejmladší

Tonda Hlavatý, Jakub Mojdl, Ondra Klaus, Filip Špička, Péťa Oubrecht, Petr a Tom Jelínkovi

Na vítěze kategorie dospělých čekají po návratu do haly věcné ceny, pro mladší Marathónské medaile. Pro všechny je připravena další výzva, kterou obdržíte emailem. Děkujeme, že jste aktivní a nezapomínáte na to, že badminton je sport, sport je pohyb a jakákoliv pohybová aktivita je pro nás důležitá. Těm kteří se neumístili na prvních místech gratulujeme ke splnění společného úkolu a ty, kteří se nezapojili z důvodu karantény či nemoci dáme ještě šanci se přidat. Zvládnete před návratem do haly 250km?  Přidejte se ke svým týmům!