I. liga odehrála třetí kolo soutěže

V neděli 7. 1. 2024 se v pražských Letňanech odehrálo třetí kolo první ligy. Astra se na kraj Prahy vydala v sestavě Dominika Kurzová, Erika Osičková, Tereza Kobyláková, Michal Moravec, Tomáš Waller, Marek Čepela a Jan Fiala.

První utkání jsme odehráli proti domácímu Proseku „A“. Začali jsme mixem a prvním pánským singlem. V mixu bohužel Tom s Terkou podlehli dvojici Titěra – Treperová. V singlu Mára dorval k vítězství druhý set proti Chlubnovi, ale v třetím setu se mu nepodařilo navázat na druhý vydařený set a získat bod pro náš tým. Druhého singla v těsné koncovce obou setů prohrál Honza proti Pořízovi. Terka v singlu podržela tým a v kontrolovaném zápase uhrála celý bod. Michal prohrál na dva sety s Thorem a čtyřhry jsme také všechny tři prohrály. Celkově jsme tedy utkání prohráli 1:7. Vzhledem k tomu, že plán byl remíza, v horším případě zisk jednoho bodu, tak spokojenost opravdu nebyla.

Druhé utkání proti Radotínu jsme zvolili sestavu na dva vyhrané zápasy, abychom získali alespoň bod. Radotín v sestavě Bitman, Smutný, Kovář, Choo, Mikelová a Mlčochová by před pár lety mohl pomýšlet na play-off v extralize. Plán byl vyhrát vše, kde nastoupí Milan Kovář, bohužel hned v prvním zápase to nevyšlo a Mára prohrál s Kovářem singl. Další zápasy byly už pod kontrolou soupeře. Vyzdvihl bych snad jen mix Toma s Domčou, kteří statečně vzdorovali deseti násobnému mistru republiky v mixu Bitmanovi s Mlčochovou. Michal s Erikou zahráli pěkné dvouhry, kdy se nezalekli silnějších soupeřů a statečně jim vzdorovali. Alespoň poslední zápas vyhráli Honza s Márou proti Kovářovi a Smutnému. Prohra opět 1:7.

S výsledkem utkání nemůžeme být spokojeni, díky nezdárnému výsledku jsme se ocitli na předposledním místě tabulky a máme stejně bodů jako tým poslední. Do dalšího kola musíme jet s tím nejlepším, co na Astře máme a vybojovat udržení v první lize. Budeme na to mít domácí prostředí, tak se snad zadaří. Rovnou prosím všechny čtenáře článku, aby nás na poslední kolo přišli podpořit v co největším počtu¨. Hrajeme 25. 2. 2024 od 10:00 na Astře. My tam necháme vše. Za vaši podporu budeme rádi a soupeři neradi 🙂