Úspěšné MČR U11: Zlato a bronz pro Astru!

O víkendu 3. – 4. 2. 2024 se v Českých Budějovicích odehrál turnaj MČR U11 spolu s turnajem MČR dospělých. Na turnaji do 11 let náš oddíl reprezentovala pětice hráčů: Daniel Musil, Štěpán Smékal, Justýna Rumlová, Aneta Kornelie Bednaříková a Kateřina Jeníková pod vedením trenérky Kateřiny Krajčové.

V sobotu se v budějovické sokolovně na pěti kurtech rozehrály základní skupiny (8 klučičích skupin po 4 hráčích, respektive 8 holčičích skupin po 3 hráčkách), ze kterých pak první dva postupovali do pavouka o 1. místo, zbylí hráči sehráli ještě zápasy o konečné pořadí.

Kačka v základní skupině oběma svým soupeřkám podlehla, v následujících zápasech o konečné pořadí však ukázala, že na turnaj výkonnostně patří a dvakrát zvítězila. Kony se umístila v základní skupině na druhém místě, v následujících zápasech však na své soupeřky nestačila.

Justýna, Dan a Štěpán postoupili do pavouka o 1. místo jako vítězové svých skupin a shodně přidali také vítězství v jeho prvním kole. Štěpán skončil těsně před branami semifinále, kdy ve vyrovnaném zápase na svého soupeře nestačil a umístil se tak na krásném 5. – 8. místě.

Justýna s Danem nezaváhali ani ve svých čtvrtfinálových zápasech a vybojovali si postup do nedělních semifinále, která se odehrála ve velké hale na kurtech, kde bojovali v průběhu víkendu i dospělí. Justýna svedla vyrovnaný zápas s Tvrdíkovou (BK 1973 Benátky nad Jizerou), bohužel jí dvakrát unikla koncovka a prohrála tak oba sety shodně s minimálním rozdílem jednoho bodu – 10:11. Na MČR U11 tedy skončila třetí a získala bronzovou medaili.

Dan přes nervóznější konec druhého setu semifinálového zápasu proti Ševčíkovi (SK Prosek Praha) postoupil do finále, kde bez větších problémů zvítězil nad Honcem (BK 1973 Benátky nad Jizerou) a odvezl si tak po loňském stříbru z Budějovic jeho první mistrovský titul a zlatou medaili!

Děkujeme pořadatelům z JČBaS za krásný turnaj, který byl skvěle zorganizovaný po všech stránkách. Rodičům děkujeme za servis a vytvoření příjemné atmosféry v průběhu turnaje.

Velká gratulace patří Danovi s Justýnou k medailovému umístění. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a reprezentaci našeho oddílu.

Do dalších turnajů přejeme, ať se daří, a těšíme se na budoucí úspěchy!

Kačka

  • image0 (1)
  • image3
  • image2
  • image1