Ukončení 1. poloviny sezony 2024

V neděli 23. června 2024 proběhla na domácí půdě tradiční akce pro naše hráče k ukončení školního roku a první poloviny badmintonové sezony – Přebor Astry.

Od rána v hale probíhal turnaj pro hráče do patnácti let, kterého se zúčastnilo hned 26 závodních hráčů našeho oddílu. Hlavní částí turnaje byly dvouhry, kdy byly děti rozděleny do 4 skupin dle věku a výkonnosti. Vzhledem k rychlému průběhu a zbývajícímu času se dostalo i na párové disciplíny, kdy byly vytvořeny dvojice na základě výsledků ze singlových skupin. Vzhledem k počtu zápasů však nebyly všechny skupiny bohužel dohrány.

Po skončení dětského turnaje přišla na řadu exhibice v podání starších hráčů. V zápase smíšené čtyřhry se našim mladým nadějím představili Jan Fiala s Dominikou Kurzovou proti Duc Trung Dinhovi s Erikou Osičkovou. Po odehrání exhibičního utkání pak naši nejúspěšnější hráči předali svým následovníkům ceny za předvedené výkony.

Nejstarší kluci:

 1. Dan Schwank
 2. Vinil Sai Kumar Vimal
 3. Matěj Mišák
 4. Honza Bláha
 5. Péťa Oubrecht
 6. Adam Růžička
 7. Ondra Mévald
 8. Jenda Maťátko
 9. (Péťa Jelínek)

Nejstarší holky (Čmeláčí kopnutí):

 1. Zuzka Pechová
 2. Jusťa Rumlová
 3. Anet Neradová
 4. Eliška Smékalová
 5. Elen Stachová

Mladší kluci (Jedničky):

 1. Péťa Křesťan
 2. Štěpán Smékal
 3. Jonáš Ježek
 4. Šimon Sedláček
 5. Tom Jelínek

Nejmladší mix (Paka):

 1. Miri Hradilová
 2. Eda Volf
 3. Adam Klaus
 4. Anička Skořepová
 5. Káťa Jeníková
 6. Kony Bednaříková
 7. Zuzka Dobešová

Kromě vyhlášení výsledků nedělního turnaje byli oceněny také úspěchy za uběhlou část sezony. Jako Objev roku byl pro školní rok 2023/24 našimi trenéry vybrán Štěpán Smékal. Za nejlepší zápisník pak dostal ocenění Jonáš Ježek. Letos došlo při předávání i na rodiče, kde si naše poděkování zasloužila Hanka Musilová za její ochotu jezdit na turnaje a koučovat i jiné děti než své 🙂

Po ocenění jednotlivců došlo k předání cen od PBaS týmům našich dospělých hráčů Astra „B“ a Astra „C“ za umístění na 3. místě ve druhé regionální lize a na 1. místě ve třetí regionální lize. Na závěr celé akce pak byli oceněni i naši trenéři, kteří se celý školní rok v čele s Markétou Osičkovou starali o hráče a hráčky oddílu.

Po ukončení ceremonií a úklidu tělocvičny proběhl přesun do Bistra Astra a na fotbalové hřiště, kde se část hráčů potrápila ještě při běhání za kulatým míčem.

Děkujeme všem, kteří se na nás přišli v neděli podívat, ať už z řad aktivních hráčů dětských či dospělých kategorií, rodičů či bývalých členů oddílu.

Poslední tréninky i zápasy v tomto školním roce jsou za námi, ale zahálet přes léto rozhodně nebudeme! Sledujte nás na sociálních sítích během letní přípravy na soustředěních 🙂

Fotografie z průběhu dne najdete ZDE.