Babolat Mini Cup 2024

V sobotu 25. 5. 2024 jsme u nás na Zahradním Městě uspořádali tradiční turnaj pro nejmenší badmintonisty. Ačkoli se letos turnaje v minibadmintonu zúčastnilo stěží přes 20 účastníků v kategoriích U9 a U11, akce opět proběhla na výbornou. Děti si zahrály dostatek zápasů a jako milý bonus si mohly díky rychlému průběhu užít krásné slunečné odpoledne mimo halu.

Z řad Astráků se na domácích kurtech představili: Kateřina Jeníková, Tereza Sedlecká, Lenka Zbrožková, Jakub Ježek, Adam Klaus, Vít Saksa a Štěpán Smékal.

V kategorii U9 si hráči zahráli v osmičlenné skupině každý s každým. Hráči do 11 let pak odehráli dvě základní skupiny po 7 respektive 6 hráčích s následným dohráním o finální pořadí. Vzhledem k tomu, že se nám do kategorie U11 letos přihlásilo pouze 5 chlapců, zahráli si holky a kluci dohromady.

Nejlépe se na turnaji vedlo Štěpánovi Smékalovi, který po loňském stříbru poskočil o příčku výše a vybojoval zlatou medaili bez ztráty jediného setu.

Na závěr bych ráda poděkovala všem účastníkům tradičního turnaje ke dni dětí. Věřím, že všichni si zahráli dostatek zápasů, které jim daly cenné zkušenosti do dalších turnajů a že si turnaj užili. Doufám, že s těmi, kteří v kategoriích minibadmintonu zůstávají se uvidíme zase za rok a těm, kteří se posouvají do kategorie U13 držím palce mezi staršími soupeři 🙂

Velký dík patří firmě Babolat, která je sponzorem našeho badmintonového oddílu TJ Astra a díky které si i letos odnesli medailisté krásné ceny. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům z řad starších Astráků – Erika, Róza, Hanka, Kačka, Dan, Ondra, Honza a Adam, kteří ochotně celý den pomáhali jako rozhodčí a umožnili tak hladký a rychlý průběh turnaje. Děkuji také Petře Nárovcové za koučování a fotodokumentaci v průběhu celého dne, Janu Urbanovi za pomoc s řízením turnaje, Anetě Osičkové za zajištění bufetu a Viktorovi Malému s Markétou Osičkovou za pomoc s organizací.

Výsledky celého turnaje naleznete ZDE.

Fotografie z turnaje ZDE.