III. regionální liga: Astra „C“ vítězem pro sezónu 2023/2024!

V sobotu 20. 4. 2024 se odehrálo poslední kolo 3. regionální ligy družstev dospělých, ve které nastoupily týmy Astra „C“ a Astra „D“.

Během první poloviny soutěže dokázal tým Astra „C“ v šesti ze sedmi hraných utkání zvítězit a obsadit tak průběžné druhé místo v tabulce. S vidinou postupu do baráže o druhou ligu rozehrálo „Céčko“ druhou část sezóny a pokračovalo na vítězné vlně. Po pátém – předposledním – kole soutěže se dostalo po lehkém zaváhání soupeřů do čela tabulky.

Závěrečné a pro nás nejdůležitější kolo letošní sezóny se odehrálo na domácí půdě TJ Astra Zahradní Město. S Arionem, který se oproti prvnímu střetnutí výrazně zlepšil, jsme uhráli po několika vypjatých zápasech remízu. Díky výsledku 4:4 a lehké dávce matematiky jsme již v tuto chvíli věděli, že účast v baráži máme jistou.

Do posledního utkání s týmem Banana Badminton „B“ jsme tak vstupovali s čistými hlavami a s cílem hlavně si dobře zahrát. Oproti prvnímu střetnutí a těsné prohře 3:5 v první polovině sezóny jsme skóre otočili v náš prospěch a soutěž zakončili nejen vítězným utkáním (5:3), ale také konečným prvním místem v celé soutěži!

Tým Astry „D“ se umístil na konečném 4. místě.

Děkujeme všem hráčům a hráčkám, kteří za naše týmy nastoupili a bojovali o co nejlepší výsledky.

Pro družstvo Astra „C“ sezóna ještě neskončila, spolu s Banana Badminton „B“ postoupilo do baráže o 2. regionální ligu, která se odehraje v polovině května. Tak nám držte palce!

Autor: K.K.