II. liga: Astra „B“ vyhrála poslední dvě utkání a v soutěži končí na 3. místě!

V sobotu 20. dubna proběhlo závěrečné kolo druhé regionální ligy. Na kurtech Hamru Braník se tým sešel trochu později, než by bylo záhodno, ale stále včas na kvalitní rozehrávku. S jednou omluvenkou (závažný případ mužské rýmičky) o body bojovali následující hráči: Duc Trung Dinh (Dan), Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Vojtěch Sebera, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Našimi soupeři byly týmy, které hrají o udržení v soutěži, takže cílem bylo obě utkání vyhrát, tím pojistit bronzovou medaili a zároveň s ohledem na další výsledky získat šanci na celkově druhé místo.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 6:2

Úvodní zápasy proti týmu, který pracovně nazýváme „starý Prosek“, obstarali Lukáš na první, a Mňéřa na druhé dvouhře. Se svými soupeři Mazúrem, respektive Týcem si oba poradili snadno, v příjemném tempu a na dva sety. Další bod pro nás získali v mixu Vojta s Bětkou, kteří museli čelit Gregorovi/Šimurkové, přičemž první zápasy dne bývají proti tomuto soupeři mnohdy náročné. Naši ale urvali první set v nastavení, a druhý už s náskokem dovedli ke zdárnému konci. Mezitím si ve třetí dvouhře Dan užíval maratonský zápas s Miklušem. Po těsně prohraném nastavení prvního setu si v druhém Dan vybudoval významný náskok, který ale neudržel, a zápas poslal do třetího setu až v hlubokém nastavení. Tam už se mu dařilo výrazně lépe, a zapsal na své konto další vítězství v soutěži dospělých. Andy se ve dvouhře střetla s Vláškovou, a pro tentokrát byla lepší prosecká hráčka, která ve dvou setech vyhrála. Vítězný bod zajistili Lukáš a Mňéřa, když na první čtyřhře porazili Jurku/Gregora. Dříve nám tato velezkušená dvojice dělala problémy, avšak tentokrát šlo o jednoznačnou záležitost. Rovněž zápas Vojty s Danem proti Miklušovi/Mazúrovi byl snadným bodem na stranu Astry. V královské disciplíně, kde se hrálo už jen o skóre utkání, byl hezký náboj – Andy s Bětkou sehrály pěkný třísetový zápas s Vláškovou/Tvrdíkovou, ale ze závěrečného bodu se radoval soupeř.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 6:2

Druhé utkání jsme rozehrávali ještě při dohrávce královské disciplíny s Prosekem. Po rychlém vedení za bod z druhé čtyřhry, která nestála za řeč, odehrál další zápas Dan na třetí dvouhře, a to proti Kyzlíkovi. Dan se nebyl schopen adaptovat na netradiční pojetí badmintonu ze strany soupeře, a prohrál ve dvou setech. Odnesl si ale cennou zkušenost – nejen pohledným badmintonem lze vyhrát zápas (posíláme pozdrav průkopníkům této strategie na severozápad Čech). Druhá dvouhra byla zcela v režii Mňéři, který zejména v prvním setu vyhrál vysoko nad Rombaldem. V první dvouhře odvedl Lukáš mizerný výkon a se Sklářem prohrál ve dvou setech. Soupeř tentokrát prokázal úderovou kvalitu i dobrý pohyb, a získal tak druhý bod pro Hamr. Další body už šly ale na konto Astry. Andy skvěle zvládla zápas s nadějnou juniorkou™ Hamru Tománkovou. Rychlejší hra, přesné údery i vynikající pohyb Andy vedly k výhře na dva sety. Stejně dobře byl zvládnutý i mix Vojty s Bětkou – s dvojicí Vodička/Haškovcová odvedli taktický výkon a přesvědčivě vyhráli taktéž ve dvou setech. Ženská čtyřhra byla po solidní hře, a menších diskuzích o rychlosti balónů, vítězným bodem utkání – Andy s Bětkou proti Herčíkové/Haškovcové neměly větší problémy, a ani nebylo nutné využít třetího setu. Ten museli využít Lukáš s Mňéřou v posledním zápase utkání – na první čtyřhře proti Sklářovi/Kyzlíkovi se v zápase prachbídné kvality naši protrápili k výhře a upravili konečné skóre na 6:2.

Po společné fotce se netradičně rozhořela diskuze o místu, kde provést pozápasovou analýzu. Nakonec jsme v rámci kompromisu navštívili jak místní restauraci, tak tradiční lokalitu, kde jsme většinově využili aktuální nabídky pochutin od Přemka Forejta.

Vzhledem k výsledkům ostatních utkání, které jsme se posléze dozvěděli, jsme soutěž zakončili na třetím místě. Z hlediska konkurence v soutěži to zhruba odpovídá síle našeho týmu. První místo bylo letos takřka nedostižné, a k druhému jsme se přiblížili poměrně blízko. Třetí místo tak musíme hodnotit jako úspěch, a těšíme se na medaile, které má pražský svaz v červnu dodat. Díky všem hráčům, kteří se na úspěchu podíleli, a za Astru „B“ letos nastoupili!