II. liga: Astře „B“ se ve čtvrtém kole nedařilo!

V sobotu 24. února jsme se vydali započít druhou polovinu II. regionální ligy do tradičního herního místa – Vinoře. Na nejnáročnější, tři utkání obsahující kolo jsme vyrazili bojovat následujícím složení: Vojtěch Havránek, Jan Jouda, Lukáš Myšák, Vojtěch Sebera, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Skládání soupisky nebylo tentokrát nejsnazší, neboť oba Vojtové museli šetřit síly na další den hrané poslední kolo první ligy našeho „Á“čka.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK 1973 Benátky n/J B2:6

V utkání s favoritem soutěže se konečně Andy naplnilo již tři roky trvající přání, a to zahrát si mixa! Spolu s Joudysem ale měli těžkou práci proti Amosovovi/Turoňové. V nastavení druhého setu se našim povedlo dovést zápas do setu třetího, ale tam již soupeř kontroloval situaci a vyhrál. Zdendovi se na druhé dvouhře nedařilo vůbec, a zaznamenal porážku od dobře hrajícího Holečka. Naději na bod jsme viděli u Vojty S., který na třetí dvouhře svedl třísetový souboj s Kerplem. Avšak ani zde se nám nepovedlo třetí set získat na naši stranu. I další bod připadl na stranu soupeře, po poměrně jasné prohře Lukáše s Amosovem. Srovnatelným výsledkem dopadla i dvouhra žen, kterou si netradičně vyzkoušela Bětka. Se svým cílem (dát si nad tři body každý set) se vypořádala skvěle, i když výhru nad Kalkušovou nezískala. Se stvrzením prohry v utkaní ale přišly i lepší výsledky. Joudys s Vojtou H. na druhé čtyřhře porazily mladou dvojici Burkovec/Martinec, a urvali tak pro nás první bod. Na první čtyhře se Lukáš se Zdeňkem toto snažili napodobit, ale koncovka třetího setu proti Holečkovi/Kerplovi vyzněla lépe pro soupeře. To nejlepší přišlo správně až na konec, když si Andy s Bětkou vychutnaly tradiční třísetový zápas proti Kalkušové/Hermannové. Pro potěchu diváků zahodily takřka vyhraný druhý set, jen aby výhru dotáhly ve třetím setu a tím pro nás vybojovaly druhý bod utkání. Celkem vzato jsme si od minulého kola polepšily ve skóre, takže přepadlost z prohry byla takřka minimální. Navíc nás může těšit, že nejsme, na rozdíl od soupeře, dlouhodobě vystaveni psychopatickémuteroru ze strany trenérů.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BaC Kladno B3:5

V druhém utkání dne jsme se víceméně vrátili k tradiční sestavě. První dvouhru sehrál Lukáš proti kladenské posile z Polska – Kolumbajewovi. Od jejich posledního střetu uběhlo již skoro deset let, ale tentokrát se z výhry radoval, po těsném závěru obou setů, Kolumbajew. Joudys s Bětkou pak nedokázali najít recept na nepříjemnou souhru Skrčeného/Erbenové, a i z mixu jsme tak vyšli naprázdno.Pozitivně nás překvapil Vojta H. ve střetu druhých dvouher, když vydřel koncovku prvního setu proti Alterovi. Pak „takticky“ vypustil set druhý, avšak hlavní chyba taktiky přišla v setu třetím. Ten oproti svému plánu prohrál, čímž putoval další bod na Kladno. Konečně první bod pro Astru zaznamenal Zdeněk, když si snadno poradil na třetí dvouhře s Volfem. Skvěle zvládli svou čtyřhru i Joudys s Vojtou S. – nátlakovou hrou se prosadili proti dvojici Altera/Vlk, a ustáli i těsnou koncovku v prvním setu. Zápas první čtyřhry Lukáše a Zdeňka proti Kolumbajewovi/Skrčenému byla poměrně klidná až do druhé poloviny druhého setu. Poté ale výměna názorů ohledně regulérnosti podání Skrčeného eskalovala do výhružek fyzickým násilím, což by se dalo čekat spíše od člověka po osmi pivech v hospodě čtvrté cenové skupiny, než na druholigovém utkání v badmintonu. Ale jak praví trenér Hrouzek: „Emoce ke sportu patří“. Nicméně ze zápasu bralo bod Kladno, a my měli tak šanci zabojovat pouze o remízu. Tato zodpovědnost padla zejména na Andy, která sehrála svůj zápas s M. Skrčenou. I když do zápasu dala vše, co se dalo, tak se ji i přes dotažení značného manka ve třetím setu nepovedlo ustát nastavení, a z výhry v utkání se tak radoval soupeř. Andy si ale společně s Bětkou ještě vylepšily náladu, a nám skóre, v královské disciplíně. Proti Skrčené/Erbenové dokázaly, jak jinak než ve třech setech, zvítězit. Z výsledku utkání zavládl oprávněný smutek, protože jsme cítili, že výhra nebo alespoň remíza, byly na dosah.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK Meteor Praha B“ 4:4

Do posledního utkání kola jsme vtrhli jako uragán. V pěti současně hraných zápasech jsme získali hned čtyři body! Ve dvou setech porazili na dvouhrách Lukáš Frantu V., Vojta H. porazil Frantu M. a Zdeněk porazil Staňka. Zároveň Joudys s Vojtou S. zcela rozdrtili duo Jirásek/Musil. Zavládnuvší optimismus se ale ukázal jako předčasný. Královskou disciplínu měly Andy s Bětkou rozehranou skvěle! Proti Šemberové/Titěrové získaly první set, avšak dle očekávání se vše rozhodovalo až v nastavení třetího setu. Bohužel zkušenosti soupeřek byly stále nad naše síly, a Meteor získal první bod. Ten druhý jim zařídili Franta V./Staněk, proti kterým Lukáš se Zdeňkem promarnily nadějně vypadající nastavení prvního setu, a v druhém už byl soupeř zcela nad jejich síly. Ani v mixu se nedařilo. Joudys s Bětkou došli do třetího setu proti Jiráskovi/Titěrové, ale soupeř se ujal značného náskoku hned zkraje setu, a ten udržel až do konce. Poslední nadějí na výhru byla dvouhra Andy proti Šemberové. Obě značně unavené a s mnoha šrámy na zdraví sehrály třísetový zápas (pro Andy šestý třísetový zápas dne), bohužel se šťastným koncem pro hráčku Meteoru. Remízu jsme nakonec brali jako neúspěch, díky vysokým očekáváním z úvodu utkání.

Všemi očekávané zmírnění žalu a provedení zhodnocení kola proběhlo jako již obvykle v provozovně pokračovatelů Raymonda Kroce. Mizérií čtvrtého kola jsme si značně zkomplikovali letošní cestu za (hypotetickou) medailí. Nezbývá než doufat, že další kolo o Velikonocích se nám podaří lépe, a ještě nepříznivý vývoj zvrátíme v náš prospěch!

Autor: L.M.