Předvánoční kolo I. ligy

Dne 16. 12. 2023 se uskutečnilo druhé kolo první badmintonové ligy a tradičně se zúčastnilo i semknuté družstvo reprezentující oddíl TJ Astra Zahradní Město. Od minule k týmu přirostla ženská pomoc v podobě Terezy Kobylákové a na svět se vynořil budoucí tahoun oddílu “mladý Fiala”, takže týmová nálada byla velice pozitivně naladěná a připravená na své první utkání.

Prvním soupeřem byl druhý tým pražského klubu SK Prosek, na který TJ Astra nastoupila velmi suverénně s vidinou výhry. Utkání započalo smíšenou čtyřhrou a ženským singlem. V tomto utkání nás podržela a získala bod mladá složka týmu patnáctiletá Erika Osičková s mladě vypadajícím Vojtou Havránkem. Poté nezklamali naši dva singlisté, a i přes jejich handicapy, (čerstvé otcovství nebo období odpočinku), se Janovi Fialovi a Markovi Čepelovi podařilo zvítězit. Nakonec nováček týmu Viktor Malý společně s Markem Čepelou dotáhli tým do konečné remízy 4:4. Tímto bylo první utkání u konce a družstvo si mohlo udělat zaslouženou přestávku na oběd a nabrat síly na jejich druhé utkání.

Ve druhém utkání TJ Astra čelila soupeři BA Plzeň, který se zdál být tvrdší oříšek, ale naše vytrvalé družstvo si s ním také slušně poradilo. Tereza Kobyláková statečně přinesla týmu jediný bod ze singlů. Ačkoliv jednotlivě byli soupeři silnější, když se Astra semkla tak v čtyřhrách BA Plzeň neměla šanci. Dominika Kurzová společně s Viktorem Malým vyhráli ve smíšené čtyřhře, poté zabodoval opět Malý, ale místo Kurzové s ním po boku nastoupil Čepela a nakonec Domča společně s Erikou Osičkovou dotáhly celý tým do nečekané remízy. Po utkání se všichni sbalili a odjeli na společnou večeři s pocitem dobře odehraných zápasů a pěkného umístění v průběžné tabulce.