II. liga: Prohra a výhra pro Astru „B“ z druhého kola

V sobotu 16.12. jsme odehráli druhé kolo druhé regionální ligy v dobře známém prostředí
haly ve Vinoři. Tým byl oslaben o Vojtu, který musel vypomáhat Áčku, jež trpělo akutním
nedostatkem hráčů. A tak jsme se vypravili, ekologicky ve 4 autech na 6 lidí, ve staronové
sestavě: Jan Jouda, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea
Kobyláková. Soupeři pro tento den nám byly Radotín „B“ a Prosek „D“.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Sokol Radotín Praha „B“ 3:5

Nováček soutěže se v prvním kole prezentoval velmi dobře, když doslova rozdrtil oba své
soupeře, letité účastníky druhé ligy. Dnes však přijel oslaben o dva hráče, tudíž jsme viděli
určitou šanci na úspěch. Utkání skvěle zahájili Joudys s Bětkou, v obou koncovkách setů byli
lepší než Šercl/Vnoučková. První debl byl horší, když Lukáš s Mňéřou bláhově doufali ve
výhru nad Králem/Bláhou. Na kurtu ale kraloval soupeř, a až koncem druhého setu to
vypadalo, že se situace otáčí – to bylo ale pozdě, a bod šel na stranu Radotína. Poté si Zdeněk
na druhé dvouhře prozkoušel fyzičku, a rovněž jaké je to hrát po půl roce bez tréninku. I přes
prohru ve třech setech s Matiskou však panovala shoda na tom, že předvedl hezký výkon.
Mňéřa vyřídil třetí dvouhru snadno, nad kondičně unaveným Bláhou bez problémů zvítězil.
Andy se ve dvouhře potkala s nadějnou juniorkou™ Hnilicovou. Bohužel nezvládla udržet
nutné tempo hry a úderovou kvalitu, a odešla poražena ve dvou setech. Ani Lukáš nedokázal
přidat bod na naší stranu – v duelu prvních dvouher podlehl na tři sety Královi. Fascinující
zápas byla, ne zcela překvapivě, ženská čtyřhra. Andy s Bětkou prohrály první set
s Vnoučkovou/Johnovou, jen aby druhý vyhrály 21:2, a třetí rovněž, tentokrát už s normálním
skóre. Daly nám tak šanci alespoň na remízu, která byla v rukou Joudyse a Zdeňka, v zápase
s Matiskou/Šerclem. Naši první set prohráli, ale v druhém udrželi těsnou koncovku. Bohužel
v třetím setu přišla řada nevynucených chyb, a zápas i utkání dotáhl k výhře soupeř.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „D“ 7:1

I druhý soupeř dne se v prvním kole družstev prezentoval dobrými výkony. S tzv. mladým
Prosekem však máme historicky dobré výsledky, takže očekávání byla jasně nastavena na
výhru. První bod získali Lukáš s Mňéřou, když v první čtyřhře, i přes poněkud laxně
odevzdaný první set, porazili Orlíka/Krejčího. Tradiční schéma měl zápas Bětky s Andy proti
Nachtmanové/Frühafové – jasná prohra prvního setu, ve druhém výhra 22:20, ve třetím výhra
s jednociferným skóre. Co je překvapivé, ve velmi podobném duchu se nesla i druhá čtyřhra
Joudyse a Zdendy. Proti Obhlídalovi/Stolovytskému podlehli v prvním setu (ačkoliv poměrně
těsně), druhý uhráli v koncovce, a ve třetím již na kurtu zcela dominovali. Zdeněk poté
rovnou nastoupil ke své druhé dvouhře. Ale proti Šnaiberkovi tahal za kratší fyzický konec
provazu, a ani jednu koncovku dvou setů neustál. Mňéřa dále potvrdil singlovou formu na
třetí dvouhře, kde deklasoval Krejčího. Andy si vylepšila singlovou bilanci proti Gerbelové,
kterou porazila přesvědčivě, a jako bonus ji zdarma věnovala lekci slušného chování na kurtu.
I mixový bod zůstal u nás, díky výkonu Joudyse s Bětkou proti Orlíkovi/Nachtmanové. Bětka
tak udržela sobotní neporazitelnost, což je skvělé, a doufáme, že se to bude brzy opakovat.
Poslední zápas dne obstaral v první dvouhře Lukáš, který si na dva sety poradil se
Stolovytským (v prvním snadno, ve druhém obtížněji).

Hodnocení výkonů a doplnění kalorií proběhlo v podniku se zlatými oblouky. Mezi negativa
patřil celkový výsledek prvního utkání, kde jsme nevyužili soupeřovy oslabené soupisky.
Naopak výborný výsledek v utkání druhém nám náladu vylepšil. Již brzy nás čeká třetí kolo
na domácí půdě, a to hned první víkend po Vánocích.