I. liga také odstartovala

Dne 28. 10. roku 2023 se také tým Astra A badmintonového klubu TJ Astra Zahradní Město zúčastnil I. celostátní ligy badmintonu, celá událost se uskutečnila na pražském Hamru v Braníku.

Turnajová den započal normálně jako každý jiný, a to budíkem, aby se každý z týmu stihl dopravit na místo, ale sourozencům Kurzovým se přihodila nešťastná příhoda v podobě rozbitého auta. Každý se nakonec nějak ať už taxíkem či Pražskou hromadnou dopravou (zajistila Markéta) dopravil na místo a po jisté psychické přípravě mohlo první utkání odstartovat své první zápasy.

První soupeř týmu TJ Astra byl SK Hamr a čistě z profesionálního hlediska musím podotknout, že měli lepší formu. Z toho důvodu, až na zápas Jana Fialy, který je kapitánem týmu, nikdo nebyl schopný překonat výkon svého soupeře a Astra bohužel podlehla týmu SK Braník 1:7. Po zasloužené pauze a přesoleném obědě se Astra A utkala se svým druhým soupeřem, a tím byl TJ Slovan Vesec. Tým byl určitě v lepším rozpoložení a ačkoliv na soupeře nestačil, tak výkony Marka Čepely v singlu, Jana Fialy a Lukáše Kurze v pánském deblu a Eriky Osičkové a Dominiky Kurzové v dámském deblu zajistily týmu 3 body. Celkově si tým obstaral alespoň dva body do prběžného bodování v podobě výsledku 3:5 pro TJ Slovan Vesec. Nakonec si všichni oddechli a po vyčerpávajícím prvním kole se mohli vypravit domů a nadále naskočit do badmintonové přípravy.

Napsal Marek Čepela.