II. liga: Náročné první kolo pro Astru „B“

neděli 29. října se rozehrála první utkání nového ročníku druhé regionální ligy. Po drobné peripetii se zlomeným klíčem v zámku vchodových dveří se nám povedlo dostat do mírně prochladlé haly v Radonicích u Prahy. Na pořadu dne pro nás byla rovnou tři utkání, tudíž poměrně náročný den. V plné síle za nás nastoupili, v již osvědčené sestavě, tito borci: Vojtěch Havránek, Jan Jouda, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK 1973 Benátky n/J B” 1:7

Tým Benátek po loňské situaci, kdy se v soutěži udržel jen se štěstím, přijal patřičná opatření, a svou soupisku významně posílil několika hráči. Prvním zápasem se stal mix, kde se Joudys s Bětkou postavili Amosovovi/Turoňové. I přes snahu získávat mixové body přes slabší ženskou část soupeřovi dvojice, se našim nepovedlo zvítězit, ač druhý set dovedli až do nastavení. Mezitím Vojta svedl pěkný souboj s Müllerem, na druhé dvouhře, ale i tam nedopadla koncovka druhého setu, který byl vyrovnanější, v náš prospěch. Ani další dvouhry nám úspěch nepřinesli. Lukáš na jedničce podlehl překvapivě jednoznačně Amosovovi, a Mňéřa na trojce, i když na tři sety, Kerplovi. Andy taktéž prohrála, s Kalkušovou se její hra v druhém setu vylepšila, ale nestačilo to. Ostudné skóre nakonec vylepšili Joudys s Vojtou, ve druhé čtyřhře – přesvědčivě přehráli Burkovce/Kerpla. První čtyřhra pro tuto sezónu vyšla na Lukáše s Mňéřou, kteří těsně vyhráli první set, a poté dva výrazně prohráli, proti dobré spolupráci Holečka/Müllera. Šance na bod ještě přišla v ženském deblu, který Andy s Bětkou sehrály proti Kalkušové/Turoňové. Opět se dělaly body zejména přes slabší část dvojice, a jak se na královskou disciplínu sluší a patří, rozhodovala těsná koncovka třetího setu – ta však připadla na stranu soupeře. Astra „B“ tak utrpěla porážku vysokou, kterou pamatuje naposledy z kraje roku 2019.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BaC Kladno B“ 6:2

Druhým soupeřem v pořadí bylo Kladno, nováček soutěže, jehož soupiska ale taktéž obsahovala několik nepříjemných hráčů. První dvouhra se nicméně stala snadnou kořistí pro Lukáše, na kterém si ve dvou setech vylámal zuby Vlk. Skvělou práci odvedl i Vojta na dvouhře druhé, kde se před jeho vynikajícím výkonem musel sklonit Skrčený. Svého nejlepšího singlistu, Alteru, mělo Kladno na třetí dvouhře, na kterého Mňéřa nestačil, i když druhý set vypadal nadějně. Naopak Andy si hravě poradila s Jonášovou, a přinesla nám třetí bod. Záhy pak společně s Bětkou přinesla i ten další, když v kontrolovaném zápasu porazily Jonášovou/Skrčenou, pohodlně na dva sety. Lukáš s Mňéřou předvedli kvalitní výkon, při kterém zkrotili Skrčeného/Vlka, rovněž v pohodlí dvou setů. Joudys s Vojtou nezůstali pozadu, a ve své čtyřhře získali bod nad Volfem/Konupkou. V posledním zápase pak Joudys s Bětkou velmi těsně prohráli první, a vysoko druhý set s dvojicí Altera/Skrčená. S konečným skóre utkání však panovala spokojenost.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK Meteor Praha B“ 4:4

V posledním utkání dne jsme využili množství volných kurtů, a tudíž jsme zahájili hned čtyři zápasy najednou. Vítězně jsme vyšli z první dvouhry, kde Lukáš na tři sety porazil Frantu V., primárně díky kvalitně sehrané druhé polovině třetího setu. Vojta opět přinesl bod z druhé dvouhry, kde poměrně těsně porazil Slavíka. Soupeři se povedl urvat bod z dvouhry žen, v extrémně vyrovnaném, ale dvousetovém zápase vyhrála Šemberová nad Andy. S podobným průběhem dopadla i třetí dvouhra, na které Mňéřu porazil Staněk. Joudysovi s Bětkou se ale povedla cenná výhra v mixu – dobře si poradili s ostřílenou dvojicí Jirásek/Titěrová, na tři sety, a bod skončil u nás. Další bod Meteoru připadl po první čtyřhře. Lukáš s Mňéřou se nedokázali adaptovat na hru Franty V./Staňka, a agresivně hrající soupeř byl nad jejich síly. Neporazitelnost v novém ročníku udrželi Joudys s Vojtou, hravě si poradili s Musilem/Jiráskem, a tím zařídili čtvrtý bod. V posledním zápase Andy s Bětkou proti Šemberové/Titěrové už nebylo dost sil, a tak utkáni skončilo remízou.

Pozápasovou analýzu jsme se jali provést v tradičním restauračním zařízení, kde jsme si zároveň pochutnali, díky aktuální nabídce, na sýrových delikatesách. Opět nás čeká, vzhledem k síle soupeřů, těžký ročník v soutěži. Nyní nastává skoro měsíc a půl družstevní odmlky, kterou musíme využít k tvrdému tréninku, abychom byli připraveni na druhé kolo – to se odehraje v předvánočním termínu v polovině prosince na kurtech Vinoře.

Autor: L.M.