MČR družstev žáků

Na 10. a 11. října se do Brna sjela nejlepší družstva žáků z celé České republiky. Až do čtvrtečního večera jsme nevěděli, jestli se turnaje vůbec zúčastníme. Naštěstí jsme jako skoro jediný tým přijeli v kompletní sestavě: kapitanka týmu Emmča Hanzlová, Éra Osičková, Míša Bálintová, Ája Davídková, Mára Čepela, Tobík Lecian a Míša Moravec, a připravení hrát.

V sobotu jsme hráli dvě utkání v základní skupině. Tam se nám povedlo získat všechny předpokládané výhry. První s BK TU v Liberci jsme vyhráli 7:0. S BK 73 DELTACAR Benátky n/J. z.s. už byl výsledek těsnější – 5:2. Tam si musel Tobík poslední bod svého singla s Petrem Martincem uhádat.

Tím jsme se z prvního místa ve skupině dostali do pavouku osmi postupujících družstev. A ještě na obědě jsme čekali na los. Dále nás čekal SK Hamr, z.s. Naneštěstí jsme napsali úplně stejnou soupisku, jako když jsme s nimi naposled prohráli. Po krásných a vyrovnaných zápasech jsme ale na tento pražský tým stejně nestačili – 3:4. Například smíšenou čtyřhru hráli Emma s Míšou velice dobře, ale bohužel přišlo rozhození ze strany Adama Srnce a jeho zdržování. A Erika nakonec v rozhodujícím singlu nezvládla stres ze zodpovědnosti za tým.

Večer při společné teambuildingové večeři jsme došli k závěru, že se Máry, jakožto naší singlové jedničky všichni kluci bojí. A tím pádem si Mára celý den nezahrál žádný vyrovnaný zápas. A když jsme se dozvěděli rozlosování dalšího dne, prohlásil: ,,Tak to zítra budu hrát asi s Knišem!“

V neděli nás čekala další dvě utkání o 5.-8. místo. Sokol Radotín Meteor Praha jsme porazili 4:3. Pak jsme znovu hráli s BK 73 DELTACAR Benátky n/J. z.s. o páté a šesté místo. Tak jsme si vybojovali alespoň to páté – 4:2 (už jsme nedohrávali holčičí debl). To už moc změn v zápasech nebylo.

Z turnaje jsme si místo medailí ale přece jen něco odvezli. Zase jsme se o něco víc stmelili jako tým. Zjistili jsme, že se každý bod počítá a nikdy nesmíme podceňovat soupeře. Zaznamenali jsme, že je důležité hrát už od začátku a jak toho dosáhnout. A jak prohlásila Markéta – hrát pro družstvo je potřeba, i kdyby nám mělo něco upadnout!

Napsaly holky v autě:-)