Smutný los na MČR družstev dorostu

Již od pátku se náš dorostenecký tým účastnil Mistrovství republiky družstev dorostu. Příprava proběhla jako vždy předem, několikrát jsme se sešli na společném tréninku i s hostujícím Jáchymem Gerginovem z BK Arion, vyzkoušeli jsem různé varianty párových disciplín a dokonce jsme dokázali po nekonečně dlouhé době zajistit nové společné Astra mikiny 🙂

V týdnu před turnajem se začala situace lehce dramatizovat, když Marek Čepela měl několikadenní střevní chřipku. Naštěstí někteří náhradníci (Honza a Lukáš) byli ve střehu a mohli ho případně zastoupit, ale přáli jsme si, aby byl v pátek na turnaj fit. Díky povolaným náhradníkům se zvětšil tým a počet fanoušků pro chvíle, kdy ostatní byli ve škole. Zároveň kluci jako výpomoc Pražskému badmintonovému svazu dorazili postavit ráno umpiry a připravit halu na turnaj. Patří jim dík za brzké vstávání a ochotu pomoci.

Do turnaje jsme šli dle soupisky jako nasazení do tzv. „druhého výkonnostního koše“ 5 – 8, což myslím, reálně odpovídalo kvalitě našeho týmu. Po neúspěšné snaze prosadit, aby týmy z Prahy, a klidně i z jiných krajů, nehrály spolu ve skupinách, se začalo losovat. A los byl tentokrát opravdu velmi nemilosrdný. V naší skupině C se sešly 3 týmy, které v loňském roce postoupily mezi 8 nejlepších, dva z toho měly medaili a ne jinak tomu bylo v letošním roce. Do skupiny byly nalosovány týmy TJ Sokol Klimkovice (druhý na loňském MČR) opět s posilou Dominikem Kopřivou, FSpS MU (třetí z loňského MČR) tentokrát v oslabení, ale i tak silný tým do zranění Patrika Hrazdíry, SK Hamr (loňští čtvrtfinalisté a letošní nasazené jedničky), TJ Astra Zahradní Město (my – loňští čtvrtfinalisté) a celou skupinu doplnilo družstvo BK 1973 Benátek nad Jizerou.

Hned první utkání proti Benátkám nad Jizerou bylo značně napínavé a proti nejslabšímu soupeři jsme uhráli s odřenýma ušima výhru 4:3, vysloveně „o prsa“, kdy Andy ve své dvouhře nad Pokornou zvítězila až ve třetím setu 22:20. Druhé kolo proti Hamru jsme bohužel prohráli po vyrovnaných výkonech 2:5 (Jáchym s Erikou v mixu a Vojta s Emmou ve dvouhrách prohráli po třísetových bitvách) a nezbývalo než se soustředit na zápas proti Klimkovicím. Toto další kolo bylo během druhého zápasu přerušeno pro klouzající podlahu (celý turnaj se odložil na další den) a tak jsme zůstávali v napětí až do soboty. Mrzelo nás to především proto, že v pátek odpoledne přišel fan klub oddílových spoluhráčů a moc si to fandění neužili 🙁

V sobotu ráno jsme tedy nastoupili k ostatním zápasům proti Klimkovicím. Naše naděje Emma se ve dvouhře dostala do hry až v druhém setu, ale to už bylo pozdě. Rozhodující dámský debl holky Kobylky bohužel tentokrát nedokázaly zahrát stejně překvapivě jako vloni a tak nám po prohře 3:4 nezbylo než bojovat o třetí místo ve skupině. Tři body zajistili Andy, Marek a kluci Marek s Jáchymem v deblu.

Poslední utkání proti FSpS i po zranění hlavního tahouna týmu nebylo předem jasné. Nastupovali jsme za stavu 2:0 pro nás (2x scr) a i tak nebylo snadné zajistit jisté body. Marek s Erikou nedokázali zareagovat na rychlou hru Lukáše Thora s Nelou Fliglovou, prohra v mixu nebyl dobrý start. Marek bez energie po střevní chřipce naštěstí  svou nepřekonatelnou mentální odolností přehrál Lukáše Thora ve dvouhře. Andy udolala běhavou soupeřku v koncovkách, Erika dokázala rychle vyhrát nad slabší Hanzlovou (Viktorií) a dívčí debl naštěstí nemusel rozhodovat stav utkání. Poslední skóre 2:5 nám zajistilo už jen hru o umístění na 9. – 12. místě.

Soupeřem se nám stal TJ Sokol České Budějovice, kde jsme si opět vychutnali napínavé tříseťáky, koncovky a rozhodně nejdelší utkání celého turnaje včetně nejpozdějšího opouštění haly. Minimálně tenhle match byl zábavný včetně „mexických vln“ pana Klímy při čtyřhře dívek. Díky soupeřům za dobrou náladu, zábavu a všem přítomným za trpělivost 🙂 Výhra 6:1 nám tedy nakonec zajistila 9.místo v ČR, které jsme si skutečně nezasloužili.

Věřím, že do dalších ročníků načerpali naši fanoušci, náhradníci a mladší hráči oddílu motivaci poprat se o zařazení do týmu a o lepší umístění, MČR družstev je totiž vždycky zážitek!

V neděli za náš tým ještě přišli pomoci při organizaci Tobík, Kryštof, Kristián Krejčík a Petra s Michalem Moravcovi, díky jim moc za pomoc.  A Anetě a Nele Veverkové taky díky za sobotní oběd a podporu celého týmu skoro celý den.

A samozřejmě díky Domče a Honzovi za pomoc při koučingu, aspoň že většina z nás jsme tým 🙂

Markéta

  • 20221105_170542
  • 20221105_171207
  • 20221105_094949
  • 20221105_094929
  • 20221104_113903
  • 20221104_113822