Regionální výběry U15 – Falco Cup: Pražský výběr na bronzové příčce!

V sobotu 11.3. se v Liberci odehrál tradiční Falco Cup, turnaj krajských družstev. Bohužel Praha nebyla schopna nastoupit v nejlepší možné sestavě, ale i tak postavila konkurence schopný tým v sestavě: Lucie Bednářová, Nela Pavlišová, Jan Bednář (MTAC Praha), Jakub Mojdl, Daniel Pešek a jako trenér Jan Fiala. Na turnaji startovalo pět týmů. Hrálo se systémem ve skupině. Pražský tým byl podle žebříčku čtvrtý nasazený. 

V prvním utkání jsme nastoupili proti výběru středních Čech. V pánské dvouhře předvedl dobrý výkon Dan, když trápil Martince, v souběžně hraném zápase pohlídalo duo Bednářů výhru v mixu. Další bod přidali kluci Kuba s Honzou ve čtyřhře. Ostatní zápasy jsme bohužel prohráli.

Druhé utkaní jsme si dali s Východními Čechami A, Honza tentokrát pohlídal výhru v singlu proti Stružkovi a společně s Danem prohrál klučičí čtyřhru. Lucka předvedla skvělý výkon ve dvouhře, kdy na tři sety podlehla Malé. Na zápas proti reprezentantce slušný výkon. V mixu trápili soupeře Nela s Kubou, bohužel také na tři sety prohra. Holky opět šetřily síly a prohrály další čtyřhru.

Následovalo pohodové utkání proti Západním Čechám. Honzu jsme nechali odpočinout, hrál jen mix. Tým utkání zvládl bez zaváhání a získal první vítězství a to rovnou 5:0.

Poslední utkání o třetí místo jsme odehráli proti Východním Čechám B. Nela s Danem zahráli kvalitní dvouhry a přinesli nám dva body. V mixu dvojice Bednářů statečně bojovala, ale podlehla v koncovce třetího setu. Výhru pro nás zajistili dominantním výkonem Honza s Kubou v deblu. Holky už mohly hrát jen na krásu, nakonec prohrály na dva sety. Utkání jsme vyhráli 3:2 a získali bronzové poháry.

Děkuji rodičům za odvoz a podporu na místě, Pražskému badmintonovému svazu za zorganizování výpravy a hráčům za vzornou reprezentaci.

Autor: Jan Fiala