II. liga: Astra „B“ zvládla poslední kolo a skončila v soutěži na 2. místě!

V sobotu 18. března se náš tým vypravil do Vinoře na poslední kolo letošního ročníku druhé ligy. Vzhledem k výsledkům kol minulých se hrálo o to, zda skončíme na druhém či třetím místě – bylo nutné uhrát stejné anebo lepší výsledky než Meteor „B“, a to proti stejným soupeřům. S jednou horskou omluvenkou se tedy do boje tentokrát pustili: Vojtěch Havránek, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Proti nám se postavily týmy Králova Dvora (zde se čekala naše výhra) a Proseku „B“ (zde jsme čekali tuhý boj).

TJ Astra ZM Praha „B“ BK Králův Dvůr 7:1

Díky většímu množství kurtů jsme zahájili utkání rovnou třemi zápasy. První bod zařídili Mňéřa s Bětkou výhrou nad Červenkou/Krejčovou. Soupeř chybami odevzdal koncovku prvního setu, a v tom druhém měli naši již značně navrch. Andy následně přehrála Tyrmerovou. Jakmile se dostala do tempa, tak zejména přísnou útočnou křivkou nepřipustila překvapení, a získala tak druhý bod. První a jediný bod si královedvorští připsali po třísetové bitvě Zděnka s Vojtou proti Holečkovi/Schořovi. V útočném zápase z obou stran, s množstvím autů v důsledku rychlých míčů, shořely naše šance na výhru v těsné koncovce třetího setu. Zbytek utkání byl zcela pod naší kontrolou. Lukáš s Mňéřou v druhém deblu rozdrtili Kroba/Dvořáka, Andy s Bětkou dovršily nadvládu v ženských disciplínách výhrou nad Kusou/Krejčovou. Zdeněk dále deklasoval Dvořáka, Vojta tentokrát na dva sety porazil Červenku. Nakonec Lukáš oplatil Holečkovi porážku z minulého střetu, ač musel v druhém setu odvracet setbally. V souběžně hraném utkání Meteor remizoval s Prosekem, a tudíž cílem pro další utkání bylo s Prosekem alespoň remizovat, a tím si zajistit druhé místo.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha B6:2

Prosek nedorazil v plné sestavě (jejich výhra v soutěži však byla již předem zajištěna z minulých kol), což znamenalo úvodní vedení v utkání – skreč druhého deblu rovněž zajistila Mňéřovi s Lukášem udržení neporazitelnosti v této disciplíně v celém ročníku. Zdenda navíc tým motivoval možnou odměnou za výhru, což nás nakoplo k dobrým výkonům. Ve skvělé formě hrající Lukáš nedal šanci Stádníkovi, a ze střetu prvních dvouher vyšel jako suverénní vítěz. Vojta ve druhé dvouhře zvládl hodně fyzický zápas s Obhlídalem, předvedl skvělou hru a možná nejlepší výkon za celý ročník, a výhru získal ve dvou setech! Z mixu jsme odešli poraženi, Mňéřovi s Bětkou se nepovedlo ustát koncovku prvního setu, ačkoliv zápas dotáhli do třetího setu, tak v něm byli Beznoska/Stará úspěšnější. O našem umístění rozhodující dekret vynesla Andy, když precizní hrou vysoko porazila Benešovou. Zdeněk s Vojtou na prvním deblu zopakovali, k jejich smůle, výkon z prvního utkání. Proti Stádníkovi s Obhlídalem těsně podlehli v nastavení třetího setu, čímž soupeř zaznamenal druhý bod. Potěšením se stal náš bod z královské disciplíny – ženského deblu – kde Bětka s Andy pěknou hrou porazily Benešovou/Starou a stvrdily tak rovnou vítězství v utkání. Nakonec si ještě Zdeněk ve třetí dvouhře spravil chuť drtivou výhrou nad Beznoskou, když jeho koncentraci nenarušil ani na kurt vtrhnuvší pes, který chtěl rovněž okusit zážitek z badmintonu.

Protože z neznámého důvodu neposkytl pražský svaz medaile (ačkoliv věříme, že nám je třeba doručí zpětně), tak se tým odebral na tradiční místo svých po družstevních oslav nejmenovanou restauraci amerického střihu.

V soutěži tak Astra „B“ skončila na druhém místě. To je od minulého ročníku zlepšení, ačkoliv letošní ambice byly od loňských možná i trochu menší. Ve vyrovnané soutěži jsme však obstáli výborně, a to nejen herně, ale i z hlediska týmové atmosféry. Snad se nám toto podaří udržet i do další sezóny. Díky všem, kteří se na tom podíleli!

Autor: L.M.