II. liga: Dvě výhry a remíza pro Astru „B“

V sobotu 25. února jsme v domácím prostředí Astry odehráli páté, předposlední kolo druhé
ligy. Po delší době se nám povedlo nastoupit v kompletní sestavě, kterou představovali tito
sportovci: Vojtěch Havránek, Jan Jouda, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta
Kobyláková a Andrea Kobyláková. Delší herní den obsahoval tři utkání, což bylo vzhledem
k našim kondičním předpokladům hraniční množství. Prvním soupeřem nám byl Prosek „C“
(tzv. „starý“ Prosek).

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 4:4
Začínali jsme netradičně kombinací mixu a dvouher. Naše výhry v mužských dvouhrách byly
jednoznačné, a postarali se o ně Lukáš proti Rákosníkovi, Vojta proti Týcovi a Zdeněk proti
Bathorymu. Mix se naopak vyvinul dobře pro soupeře – Joudys s Bětkou podlehli
Gregorovi/Pražákové ve třech setech. Ve špatné psychické pohodě prohrála Andy svou
dvouhru s Vláškovou – druhý set vypadal nadějně, ale ani na něj jsme nedosáhli. Z mužských
čtyřher bral každý tým jeden bod. Lukáš s Mňéřou slabší, ale dostačující hrou porazili
Týce/Báthoryho. V první čtyřhře zazářila bývalá opora našeho Béčka – toho času za Prosek
hrající Ráďa Gregor (přivezl si na sobotu znamenitou formu, neprohrál žádný zápas),
společně s Jurkou přehráli Zdeňka s Joudysem, v koncovkách obou setů. O konečném skóre
tak rozhodovala, k radosti všech, královská disciplína, ženský debl. Andy s Bětkou odehrály
slušný zápas, ale na dobře hrající Tvrdíkovou/Vláškovou to nestačilo, tudíž utkání skončilo
remízou.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „D“ 8:0
Mírná rozmrzelost z prvního utkání byla znatelná, ale brzy vyprchala. Proti „mladému“
Proseku jsme sestavu drobně obměnili v mužské části týmu. Debata o změnách sestavy
v ženských disciplínách měla jepičí život, a tam jsme se drželi osvědčeného receptu.
Výsledkem byl první kanár sezóny (proti stejnému soupeři, jako vloni). Dvouhry Lukáše nad
Stolovytským a Zdeňka nad Orlíkem byly pohodlné. Mňéřa ve třetí dvouhře urval výhru až ve
třetím setu nad Šnaiberkem. Andy nenaplnila vlastní proroctví, a Kuptíkovou porazila na dva
sety (druhý set v nastavení). Poté Joudys s Bětkou pohodlně získali bod z mixu, navzdory
snaze Schumpetera/Flusserové. Lukáš s Mňéřou opět nepředvedli zářný výkon, na poražení
Orlíka/Krejčího potřebovali tři sety. Naopak hezký zápas odehráli Joudys s Vojtou proti
Šnaiberkovi/Schumpeterovi, ve střetu prvních čtyřher byli naši lepší, a výhru získali ve dvou
setech. Závěr utkání obstaraly Andy s Bětkou, které v deblu nedaly šanci
Flusserové/Kuptíkové.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK Meteor Praha „B“ 6:2
Na poslední utkání jsme se po zvážení všech možných kdyby rozhodli poměrně značně
zamíchat sestavou (opět v mužské části). Dobrou zprávou pro naše skóre byla skreč ženské
čtyřhry ze strany soupeře, pro nedostatek hráček – tento bod máme dlouhodobě problém
uhrát. Díky dostatečnému počtu volných kurtů jsme zahájili utkání rovnou čtyřmi souběžnými
zápasy. První dohráli Lukáš s Bětkou, kteří kvalitní hrou zvítězili nad Jiráskem/Šemberovou,
a to v prvním setu drtivě, a v druhém kontrolovaně. Následně utahaný Mňéřa prohrál třetí
dvouhru se Staňkem, zejména díky nedostatku kondice. Rovněž Vojta, který si vyzkoušel pozici první dvouhry, prohrál. Proti Frantovi V. ale odehrál slušně, a výměny byly značně
vyrovnané. Zdeněk svou dvouhru vyhrál, proti Frantovi M. neměl výraznější potíže, čímž
jsme získali vedení v utkání 3:2. I zbylé zápasy se hrály současně. Nejrychleji odehráli Joudys
s Vojtou první čtyřhru s Frantou V./Staňkem. V úvodním setu se jim podařilo odvrátit několik
setballů a set získat. Druhý set vyhrály taktéž v těsné koncovce, a přinesli nám další bod.
Andy si vychutnala třísetový zápas proti Šemberové, jejíž fyzická připravenost byla až
překvapivě dobrá. I tak se Andy povedlo po prvním prohraném setu zkoncentrovat, a další
dva dotáhla až do vítězného konce, a rozhodla tak o výhře v utkání. Posledním zápasem byla
útrpná druhá čtyřhra Lukáše s Mňéřou proti Musilovi/Jiráskovi. Kvalitativně špatný výkon
z obou stran vedl k rozuzlení v hluboké koncovce třetího setu – našim se povedlo odvrátit (ale
i promarnit) několik matchballů, ale nakonec se přece jen povedlo urvat bod na stranu Astry.

K úplné spokojenosti chybělo málo, přeci jen ztráta bodu z utkání s Prosekem „C“ nás stála
alespoň teoretickou možnost zabojovat o první místo soutěže. S dalšími výsledky však
můžeme být nadmíru spokojeni, zejména s cennou výhrou nad Meteorem „B“. S tím totiž
nyní budeme na dálku bojovat v posledním kole o druhé místo. To odehrajeme za tři týdny ve
Vinoři, čímž bude druhá liga v tomto ročníku ukončena.