Ohlédnutí za víkendovými MČR: Daník stříbrný, Domča bronzová!

O uplynulém víkendu 3. – 5. 2. 2023 proběhlo v Českých Budějovicích ve sportovní hale Mistrovství České republiky dospělých v badmintonu. Současně v nedaleké sokolovně proběhlo také MČR v minibadmintonu pro děti do 11 let.

Na turnaji dospělých náš oddíl reprezentovaly Dominika Kurzová a Tereza Kobyláková. Domča nastoupila do mixu a deblu, Terka do singlu a deblu. Domča spolu s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha) postoupila do sobotního semifinále, kde bohužel podlehly pozdějším mistryním – Krulové s Maixnerovou. Z turnaje si tak Domča odvezla bronzovou medaili a zhodnotila jej takto: “Na turnaj jsem jela s velkým očekáváním. Po celkem příznivém losu v obou mých disciplínách (mix a debl), jsem věřila, že by to mohlo v obou klapnout na medaili. Věděla jsem ale, že to vůbec  nebude jednoduché, že to může být i pade na pade. V mixu nám to bohužel už v pátek nevyšlo, mně se ani nehrálo moc dobře a soupeři byli prostě rychlejší. V deblu jsme měly do čtvrtfinále příznivější los a ještě jsme se s Míšou Zelinkovou postupně sehrávaly. V sobotu dopoledne jsme si obě řekly, že tu medaili opravdu chceme a daly do čtvrtfinále všechno, což docela se štěstím vyšlo v náš prospěch. Na semifinále jsme čekaly zhruba šest hodin, což nebylo nic moc. Už se zase táhl den v hale a na mě padala únava. Myslím ale, že jsme semifinále zahrály moc pěkně a na to, že jsme dohromady měly asi jen tři sehrávací tréninky, tak to dopadlo moc hezky.”

Na turnaji minibadmintonu měl náš oddíl hned 4 zástupce: Justýna Rumlová, Jonáš Ježek, Petr Křesťan a Daniel Musil. V sobotu se v budějovické sokolovně odehrály základní skupiny, ze kterých pak první dva postoupili do pavouka o medaile, ostatní odehráli ještě další zápasy o pořadí. V neděli pak následovala semifinálová a finálová utkání ve sportovní hale spolu s finálovými zápasy dospělých hráčů.
Z Astráků se nejvíce dařilo Daníkovi Musilovi, který se pavoukem probojoval do nedělního semifinále, kde se po výhře nad Půlpánem mohl radovat z postupu do finále. Ve finále již nestačil na Klapala a z turnaje si tak odváží stříbrnou medaili! I tak je to skvělý výsledek a také zážitek z velké akce: “Na turnaji se mi nejvíce líbilo, že jsem se dostal do finále a že jsem si zahrál ve velké hale.”

Domče s Danem gratulujeme k získaným medailím. Všem hráčům pak k předvedeným výkonům a také k samotné účasti na MČR, už to je úspěch.
Držíme palce do dalších turnajů, ať jsou podobně úspěšné!

Organizátorům děkujeme z krásně připravený turnaj s myšlenkou spojit badminton dospělých s malými hráči.

  • 2084E17D-EB50-43CE-B26B-6F756C2C84A3
  • 2B70B070-E5D5-4257-83BB-DF76E7133699