II. liga: Ztráta bodů pro Astru „B“ ve čtvrtém kole

V neděli 15. ledna jsme se zhruba po měsíci setkali opět ve Vinoři, na sehrávku čtvrtého kola druhé regionální ligy. Při Zdeňkově omluvence, která se postupem času stává tradicí, jsme nastoupili v minimalistické sestavě: Vojtěch Havránek, Jan Jouda, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Ve dvou utkáních jsme měli možnost otestovat, zda se na naší (či soupeřově) formě projevila vánoční tréninková pauza. V prvním kole jsme proti oběma týmům vyhráli, a doufali jsme, že výsledek zopakujeme.

TJ Astra ZM Praha „B“ –  BK 1973 Benátky n/J „B” 3:5

Nezopakovali jsme. Hned po příjezdu jsme zaznamenali, že středočeský tým měl k dispozici nejsilnější možnou sestavu, kde především ženská část od minule významně posílila. K prvním zápasům nastoupil Joudys s Bětkou proti Kadlecovi/Pokorné – solidní výhra našich na dva sety, a Lukáš proti Müllerovi – bohužel ani napotřetí za poslední rok se Lukášovi nepovedlo zvítězit, i když získal druhý set. Vojta na druhé dvouhře prohrál se Sopkem, na dva sety, ale v tom druhém dotáhl ze značné ztráty set až do nastavení. S Vojtou intenzivně pracujeme na zlepšení příjmu energie v průběhu zápasu. Srovnání průběžného stavu zařídil Mňéřa, když ve třetí dvouhře pohodlným výkonem rozložil Ložka. Následně Andy prohrála s dobře hrající a pauzy nepotřebující Kalkušovou. Benátecká „nadějná juniorka“ ™ a reprezentantka U17 byla nad naše síly. Opět se nám povedlo srovnat stav, zásluhou Lukáše s Mňéřou, kteří sice nehráli extra skvěle, ale na Kadlece/Ložka (soupeřův druhý debl, složený zákeřně ze dvou leváků) to stačilo. Dva rozhodující zápasy jsme hráli současně, ale ani jeden se nám nepovedlo vyhrát. Bětka s Andy sehrály pěkný zápas, plný rybiček a skoků, přesto je Kalkušová/Pokorná porazily těsně v koncovkách obou setů. Ani Joudys s Vojtou neuspěli, Fröhlich/Müller na to potřebovali tři sety, ale získali pro Benátky bod a také výhru v utkání.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 6:2

Zatímco Středočeši tým posílili, branický Hamr již nemohl nasadit hráče první ligy, jako tomu bylo v prvním kole soutěže. I tak jsme do utkání vstoupili bídně. Díky dostatku kurtů jsme všechny mužské dvouhry rozehráli současně. První dohrál Vojta, v druhé dvouhře podlehl výrazným rozdílem Klímovi. Poté zcela minimálním rozdílem podlehl Mňéřa ve třetí dvouhře Vodičkovi. Mizernou bilanci mužských dvouher vylepšil Lukáš, který na tři sety zvládl obtížný zápas prvních dvouher s Rombaldem. Snadnou záležitostí byla výhra Andy nad Haškovcovou, ačkoliv druhý set byl mírně náročnější, než první. Dále jsme mohli všichni sledovat smíšenou čtyřhru, ve které se postavil Joudys s Bětkou proti Mutlovi/Rombaldové. Naši skvěle sehráli první, ale zejména druhý set a jeho koncovku, vyhráli a poslali nás v utkání do vedení. Zbylé párovky jsme taktéž hráli všechny naráz. Nejrychleji zvládly svůj souboj holky, když s přehledem porazily Herčíkovou/Haškovcovou. Pánské čtyřhry jsme dohráli současně – Joudys s Vojtou si poradili se Sklářem/Klímou, pohodlně na dva sety. Lukáš s Mňéřou v poměrně vyrovnaném zápase zvítězili nad Mutlem/Rombaldem. Dotažení značného manka v druhém setu lze přičíst především zkušenostem našich borců. Vítězství v utkání a dokončení čtvrtého kola v takřka rekordním čase nám zlepšilo náladu, takže zbývalo udělat moderní týmové foto – genderově vyváženou edici, a vyrazit domů.

Ztráta bodů z prvního utkání je skutečně nemilá, a bude se těžko dohánět. Potvrzuje se tak domněnka, že soutěž bude letos velmi vyrovnaná, a celkový výsledek nelze předvídat. Další kolo budeme hrát za měsíc a půl v nejlepším prostředí – tedy domácí Astry.

PS: Objevily se pomluvy, že kapitán mužstva, hlava děravá, zapomněl míče v hale a musel se pro ně vracet. To je samozřejmě ošklivá lež, a pravděpodobně kampaň.

Autor: L.M.