I. liga: Sezóna ukončena.

V sobotu 14. 1. se v pražské BB Aréně odehrálo poslední kolo základní části I. ligy západ. Cílem našeho družstva bylo udržet se v tabulce před Křemží a tím se vyhnout baráži. Za náš tým tentokrát hráli Erika Osičková, Dominika Kurzová, Lukáš Kurz, Tomáš Waller, Marek Čepela a Jan Fiala.

V prvním utkání jsme nastoupili proti Proseku se sestavou postavenou na tři vyhrané zápasy z osmi, možná čtyři. V prvních zápasech šlo skoro vše podle plánu Honza s Márou zvládli náročnou čtyřhru proti Vorlíkovi a Podivínovi ve dvou setech. Zápas byl těžký, ale nakonec zvítězila rychlejší práce nohou, a tím pádem převaha v mezihře. Sourozenci Kurzovi na tři sety potrápili Šulce s Treperovou, ale nedotáhli zápas do vítězného konce spíše vlastními chybami. Podobný trend se bohužel objevoval i v dalších zápasech našich hráčů. Tom prohrál čestně singla s Klačanským a Domča s Erikou debl proti proseckým holkám. Tom s Lukášem nevstoupili dobře do zápasu proti Palánovi a Šulcovi, v prvním setu se moc nehrálo, druhý set už byl lepší a dokázali jej proseckým znepříjemnit. Mára na fyzičku na tři sety prohrál s Chlubnou. Druhý vítězný bod nám zajistil Honza, když si v singlu poradil s Vorlíkem na dva sety. Konečný stav utkání tedy 2:6 a naše relativní spokojenost za získaný bod do tabulky.

V druhém utkání proti Sokolu Radotín jsme si věřili i na remízu. Na začátku Lukáš s Domčou pod kontrolou vyhráli mixa. Erika si zahrála vyrovnaný první set singla s Koukalovou a získala důležité zkušenosti, v druhém setu ale Dominika vytáhla své silné zbraně a Eriky nejistota a chyby na dobrou hru nestačily. Následně se od původního plánu odklonili kluci, ve dvouhrách Mára i Honza prohráli své singly proti Synovcovi a Bízkovi na dva sety. Tak jsme ztratili dva body, které jsme věřili, že vyhrajeme. Holky odehrály kvalitního debla proti Koukalové a Šolarové, ale na výhru to ještě tentokrát nebylo. Čtyřhru Honzy a Lukáše se především díky Lukášově koncentraci podařilo vyhrát ve třech setech nad Synovcem a Bízkem. Tom a Mára zkušeně kontrolovali na tři sety zápas proti Bitmanovi a Lapáčkovi a získali tak nečekaný bod. Konečné skóre 3:5 sice nebylo podle našich představ, ale ukázalo se, že jsme schopni zabrat i v jiných disciplínách, než ve kterých si myslíme😉

Sezóna v první lize nám tímto skončila a Astra se nejspíš umístila na sedmém místě. Tento ročník pro nás byl nicméně pozitivní, po dlouhé době se nám podařilo zapojit do týmu trénující a ambiciózní juniory. Marek letos patřil již mezi tahouny týmu a věřím, že stejně jako prosecký Adam Šulc bude za jeden/dva roky v této soutěži neporazitelný. Erika sbírala první rok zkušeností a za rok může být součástí jádra týmu. Na příští sezonu bude naším cílem především dokončení „omlazení“ týmu a otevřít ho pro další mladé ambiciózní hráče, kterým půjde o společný úspěch – postup do play – off a boj o medaile.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci.

Autor: MO