Naši žáci i dorostenci na MČR družstev shodně pátí

Ve dnech 5. až 7. 11. se uskutečnilo v Dobřanech u Plzně MČR družstev dorostu. Na mistrovství se tým Astry vydal v následujícím složení: Erhart Vratislav, Čepela Marek, Havránek Vojtěch, Urban Jan, Gerginov Jáchym (půjčený z Arionu), Veverková Nela, Hanzlová Emma, Osičková Erika, Kobyláková A. dvakrát J a trenéři Markéta a Honza. Bohužel kvůli karanténě nemohla jet Majda Čermáková, která by zastávala v týmu pozici jedničky.

Do Dobřan jsme se vydali vlakem i autem. Část posádky jedoucí vlakem měla k dispozici i občerstvení v podobě palačinek, které v brzkých ranních hodinách ukuchtila Emma. Část jedoucí autem dorazila do Dobřan dříve, a tak Markéta jela autem naproti druhé skupině na vlakové nádraží. Po naložení věcí k Markétě se nám šlo už mnohem líp.

V hale se tým patřičně rozcvičil a rozehrál. Kvůli absenci Majdy jsme bohužel vypadli z nasazených týmů. Po nalosování, jsme skončili ve skupině s SK Hamr, TJ Chemička Ústí nad Labem, SKB Český Krumlov. V Prvním utkání jsme nastoupili proti Hamru. Všechny zápasy se hráli na dva sety. Konečné prohře 3:4 v utkání mohl maximálně zabránit mix Vráti a Neli nebo čtyřhra Vráti a Marka. V tomto utkání se jasně ukázalo, kde jsou naše téměř jisté body a kde naopak máme slabiny. Jisté body i po zbytek turnaje zařizoval debl sester Kobylákových a Márův druhý singl.

V druhém utkání, které se hrálo taktéž v pátek, jsme nastoupili proti Krumlovu. Na Krumlov už dlouhou řadu let vzpomínáme jako na tým, který umí nemile překvapit. Naštěstí naši hráči předvedli velmi dobrou hru a podařilo se nám Krumlov smáznout 7:0. Po druhém utkání jsme zavírali halu. Markéta s Erikou se vydaly na cestu do Prahy autem. Tým čekal úprk na poslední vlak jedoucí na ubytování. Po úporném skoro sprintu, kdy nám odpadávaly i tašky z ramen, jsme vlak úspěšně stihli. Ubytovali se hotelu U Giganta a zašli si na dobrou večeři. Jako večerní program jsme měli plánování taktiky a válečné pomalování se.

Druhý den ráno jsme vstali na brzkou snídani, na které jsme si popřáli navzájem mnoho štěstí s Prosekem a vydali se do haly. Tentokrát jsme jeli taxíky, protože jsme jinak nebyli schopni se do haly včas dostat. Třetí utkání o postup jsme odehráli s Ústím. Po napínavých a prohraných prvním singlu a pánské čtyřhře nastal obrat. Naše dva jisté body nezklamaly. Jako další nám zařídil bod mix Bebi s Vráťou a Andy s Emmou v singlech. Jako oslavu postupu ze skupiny jsme zvolili nákup v Penny.

Ve čtvrtfinále nás čekal nakonec druhý tým turnaje Klimkovice. Jednoznačně jsme se nemohli označit za favority, ale nakonec se děli zázraky. První zápas dle očekávání prohraný mix, ale vyrovnanější, než se čekalo. Druhý zápas bitva Jáchyma proti Kopřivovi. Bohužel výsledek zápasu neodpovídá průběhu… jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, a tak skóre 21:14 a 21:12 pro Kopřivu úplně neodpovídá průběhu. Třetí zápas klasicky potahaly na tři sety sestry Kobylákovy. Čtvrtý zápas trošku protrápené vítězství Marka. Pátý zápas potrápili Honza s Vojtou Kopřivu se Slívou. Stav je 3:2 pro Klimkovice a na kurt šla Emma. Po prvním prohraném setu vypadalo, že je konec. Druhý set proti o tři roky starší hráčce Emma donutila se začít rozcvičovat Andy s Metzovou na rozhodující zápas. Bohužel nakonec Emma prohrála v druhém setu 24:22. Konečnou prohra s Klimkovicemi 4:2 bereme jako úspěch.

Opět jsme byli poslední na kurtech. Tentokrát jsme měli dostatek času na to, abychom stihli vlak ve 20:05 z nádraží. V klidu jsme si dali sprchu a vyrazili pěšky na vlak. Ve vlaku jsme si už jen užili společné chvíle. Na Hlaváku se rozloučili společnou fotkou a vydali se domů.

Závěrem zhodnocení turnaje a výkonů hráčů. Turnaj byl pořadatelem pečlivě připraven a na nic si nemůžeme stěžovat. Hráči se vzorně připravovali na každý zápas, fandili si a celkově se chovali jako správný tým. Individuální nedostatky ve hře doladíme na dalších trénincích. Děkujeme hráčům za reprezentaci oddílu a držíme palce do dalších turnajů.

Honza

A žáci napsali o svém MČR toto:

Ve dnech se naše družstvo mladých badmintonových nadějí zúčastnilo Mistroství České republiky družstev do 15 let.  Zřejmě i díky pandemické situaci byly otevřené přihlášky, takže se mohlo účastnit jakékoliv družstvo a žádný postup jsme nemuseli v oblasti vyhrávat, tak jak to bylo v minulých letech.  Na poslední chvíli onemocněla Nela Pavlišová a musela ji nahradit Terka Pečenková. Ještě že jsme měli náhrad:-)  Takže jsme nakonec dorazili ve složení – kapitán týmu Marek Čepela, který řekl, že pokud ho nezvolíme, tak nebude hrát:-), Dan Pešek, Kryštof Kubant, Dang (Dinh Duc Trung), Erika Osičková, Kačka Oubrechtová  a Terky Houžvíková a Pečenková. Naše družstvo bylo velmi silné, a supeři ve skupině také.

V naší základní skupině jsme se dokázali poprat s MTAC Praha 5:2, druhý zápas jsme hráli nad výhercemi skupiny BK 1973 Benátky nad Jizerou a to jsme prohráli 2:5, třetí zápas skupiny jsme vyhráli s přehledem 6:1 nad B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTKLUB. Po prvním dnu jsme neměli  jasné postupové druhé místo ze skupiny. Druhý den jsme hráli první zápas nad TJ Sokol Polabiny Pardubice, s kterými už to bylo o dost těsnější, ale přece jsme vyhráli 4:3. K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili s TJ Sokol České Budějovice, nad kterými jsme vyhráli 5:2 a měli jsme s jednou prohrou jisté postupové místo do play off. I když jsme nevyhráli skupinu, i tak mohli být nasazeni, ale FsPS MU Brno nakonec mělo ve skupině lepší skóre a tak jsme se mohli setkat v pavouku už jen s někým nasazeným.  Tam nám bohužel los přiřadil SK Prosek, s kterým jsme vůbec hrát nechtěli. A věděli jsme proč, protože SK Prosek vyhrálo nakonec celý turnaj! Snažili jsme se bojovat, ale soupeři byli silnější  a konečné skóre 1:4 (už se nedohrávalo) nás poslalo na pátém místě domů.

Pro většinu z nás to byla velmi jedinečná a první příležitost si zahrát na MČR, takže jsme zažili i nervozitu, ale příští rok se nám tyto zkušenosti budou moc hodit!  Na druhé straně i ti nejlepší z nás zažili prohru a museli se s ní naučit vyrovnat.

Děkujeme Markétě za koučing a Marcele za výbornou večeři a také oběma za skvělou cestu za skvělým zážitkem s parádním noclehem.

Éro

  • MČR drusžtev žáků 2021
  • MČR dorostu 2021