MČR U13: Dan Pešek stříbrný v deblu!

O víkendu 13. – 14.11.2021 se ve Vendryni odehrálo MČR U13 jednotlivců. Za náš oddíl se turnaje zúčastnili: Daniel Pešek, Jakub Mojdl, Ondřej Klaus, Nela Pavlišová a Lucie Bednářová. Všichni Astráci kromě Lucky nastoupili do všech disciplín, Lucka si zahrála pouze párovky.

V mixu do druhého kola postoupili Dan s Nelou a Kuba s Janou Hnilicovou (Sokol Meteor Radotín Praha). Ondra s Luckou si se soupeři v prvním kole bohužel neporadili.

Ve dvouhrách se nejvíce dařilo Kubovi, který postoupil po vyrovnané třísetové bitvě do druhého kola, kde nestačil na pozdějšího finalistu – Petra Martince (BK 1973 Benátky nad Jizerou). Dan byl nasazen díky žebříčkovému postavení rovnou do druhého kola, kde ve vypjatém třísetovém zápase prohrál s domácím Tobiasem Stebelem (SK Vitality Slezsko). Ostatní hráči prvním kolem neprošli a spravili si chuť alespoň v zápasech o pořadí.

Holky v deblu na své soupeřky nestačily, stejně tak Kuba s Ondrou na protihráče nenašli ten správný  recept. Dan s Petrem Břízou (SK Prosek Praha) jako nasazené jedničky bez větších problémů postoupili do semifinále, které se díky rychlému průběhu turnaje odehrálo ještě v sobotu večer. I tento zápas kluci zvládli a zahráli si tak i nedělní finále. Ve finálovém zápase po vyhraném prvním setu postupně ztratili nad soupeři převahu a nakonec jim podlehli výsledkem 21:18, 17:21, 13:21. Domů tedy vezou stříbrné medaile!

Děkujeme pořadatelům za uspořádání krásného turnaje. Danovi gratuluji k zisku stříbra a ostatním hráčům k účasti na takovémto velkém turnaji, kde všichni získali kromě hezkých zážitků i cenné zkušenosti a motivaci do budoucna.

Ráda bych také poděkovala všem rodičům, kteří se s naší skupinkou do Vendryně vydali – ať už za zajištění dopravy, za zázemí v hale i za příjemnou atmosféru, která v průběhu turnaje celou dobu panovala. Michalovi také děkuji za pořízení fotek, které si můžete prohlédnout ZDE.

  • DSC_0242
  • DSC_0238