II. liga: Astra „B“ v polovině soutěže na druhém místě

Na kurtech Proseku jsme v sobotu 27. listopadu sehráli třetí kolo druhé regionální ligy. Stejně jako minule jsme byli v plné síle, s hráči: Vratislav Erhart, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Ihned po rozehrávce jsme shledali, že místní kurty nejsou v našem gustu, a jsme rádi, že po zbytek soutěže se severopražské hale vyhneme. Sestava na nejsilnější z Proseků byla zřejmá, a my věřili ve vítězství.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „B“ 3:5

Začátek utkání byl optimistický. Milé překvapení nám, a zklamání divákům, přinesla soupeřova skreč dámské čtyřhry. Druhý bod zařídil Lukáš, průměrnou hrou porazil na prvním singlu na dva sety Krajču. Třetí bod nám připadl zásluhou Zdendy, který dieselovým stylem přehrál ve třech setech Obhlídala (ten nám tradičně dělá problémy). Tím však naše bodování skončilo. Vráťa bezradným způsobem prohrál na třetím singlu se Stádníkem. Andy zaskočila Sedláčková, hrající v dobré formě a s nepříjemnými údery. V prvním setu ještě v nastavení, v druhém již ne, a tak Prosek získal další bod. Z dalších čtyřher opět těžil body soupeř. Kristian s Vráťou na první čtyřhře prohráli proti oldschool dvojici Krajčka/Beznoska, těsně v prvním, ale rozdílově v druhém setu. Stejně tak Zdeněk s Mňéřou překvapivě snadno podlehli páru Obhlídal/Schumpeter. Hromosvodem zklamání a vzteku byla Zdeňkova raketa. Je milé, že i v nižších soutěžích nám na výsledku záleží. Poslední šanci zachránit alespoň remízu měli Lukáš s Bětkou v mixu, proti silné dvojici Stádník/Sedláčková. Bohužel první set naši ztratili smolně 24:26, a v druhém nenašli recept na nekonečný proud „prasátek“ proseckých. Zklamání týmu z prohry bylo hmatatelné, nicméně panovala shoda na tom, že můžeme odvést kvalitnější výkony, a příště budeme úspěšnější.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 7:1

Pro další utkání, tentokráte kvalitativně „prostřední“ z proseků, jsme zvolili sestavu dle aktuálních preferencí hráčů, pro odlehčení atmosféry. Druhý debl byl skrečován, opět po nedostatku hráčů soupeře (hlavní past zde byla nasadit správné pořadí našich deblů, aby si zahráli ti, co chtěli). Na první singl se tak postavil Zdeněk, kde si snadno poradil s Týcem. Zajímavý střet byl k vidění na druhé dvouhře, Kristík se utkal s Ráďou Gregorem, toho času již hrající za prosek. Kluci si zápas užili, a navíc z něj Kristík vyšel po dvou setech vítězně. Poslední mužskou dvouhru obstaral Mňéřa, juniora Rákosníka porazil pohodlně, rovněž ve dvou setech. Jediné zaváhání jsme zaznamenali při dvouhře žen. Andy v super dlouhém zápase s Vláškovou nejprve v poklidu vyhrála první set, ale soupeřka nesložila zbraně, a ve dvou těsných koncovkách uhájila pro Prosek čestný bod. Mezitím naši výhru stvrdili Mňéřa s Vráťou, dobrou společnou hrou porazili Týce/Rákosníka. Opravdu nehezkou záležitostí byl mix Lukáše a Bětky, kteří hráli proti Gregorovi/Kykalové K. V zápase v tempu odpolední vycházky do parku naši prachbídnou hrou ztratili první set, aby poměrně přesvědčivě vyhráli ten druhý, a zcela jednoznačně získali ten třetí. Bezkonkurenčně nejzábavnějším zápasem dne se stala závěrečná (a nic neřešící) ženská čtyřhra. Andy s Bětkou, jak jsme se v průběhu zápasu dověděli, na sebe nebyly napojeny (ať už to znamená cokoliv), a tak střet s Kykalovou K./Vláškovou získal rovněž rovinu psychologickou. Po prvním setu, který v koncovce urvala prosecká dvojice, jsme provedli rituály pro „napojení“, k čemuž sice nedošlo, ale kvalita hry se mírně zlepšila. Tradiční rozhodnutí přišlo až na konci třetího setu, v jehož průběhu jsme se dozvěděli, kdo „končí s badmintonem“, kdo „už ligu hrát nebude“, a jiné. Badmintonová vyšší moc byla tentokrát na naší straně, a holky přinesly sedmý bod Astře, po výhře 21:19.

I přes tuto výhru musíme třetí kolo vyhodnotit jako neúspěšné. Hlavní cíl, porazit Prosek „B“ a upevnit tak vedení v soutěži, se nepovedlo. Na druhou stranu, aktuálně druhé místo je akceptovatelné, vzhledem k systému soutěže. Navíc věříme, že v příznivějších podmínkách se nám bude dařit lépe. Pokud nás nezasáhnou covidová opatření, bude další kolo sehráno v lednu.

Autor: L.M.