Naši hráči na mezinárodním turnaji v Berlíně

Nemalá skupina našich borců vyrazila o Velikonocích na mládežnický mezinárodní turnaj v Berlíně. Turnaj je populární svým rozsahem (hraje se ve dvou halách 17 + 9 kurtů), ve všech kategoriích U9 až U22  a ve dvou různých úrovních A pro lepší hráče a B pro ty „klubové“.  Každá kategorie i disciplína se hraje nejdříve ve skupině a první dva ze skupiny následně jdou do pavouka a hrají k.o. Každý si tedy zahraje minimálně 2 zápasy. My jsme v letošním roce obsadili kategorie U13 A (Marek Čepela  a Erika Osičková), U13 B oba spolu mix a Erika debl, U15 B (Tobiáš Lecian, Alena Davídková, Terka Pavelková + Vojta v mixu, Aneta Osičková a Nela Veverková), U15 A (Vojta Havránek a Honza Urban  + Nela v mixu) a poslední kategorii U17 B (Teodor Schinko, Bětka Kobyláková + Andy v deblu) a U17 A (Andy Kobyláková). Každý z hráčů se alespoň v jedné disciplíně dokázal umístit, takže volba byla dobrá:-)

Skvěle se vedlo Erice, která vyhrála jak s Markem mix, tak s Adélkou Turoňovou ze SoRadMet debl v U13B. Marek doplnil svoji sbírku úspěchů druhým místem ve čtyřhře s Kryštofem Coufalem v U13A a obsadil také parádní 4. místo ve dvouhře. Zvláštností turnaje je totiž i to, že se dohrávají zápasy o třetí místo, takže být čtvrý je také fajn výsledek. V U15B se v mixu probojovala do finále Ája  s vypůjčeným partnerem Ondrou Pálinkášem a obsadila nakonec druhé místo, Terka s Vojtou skončili na krásném třetím místě. Ve dvouhrách se nejlépe vedlo Nele, která skončila čtvrtá. Raritkou dvouher dívek byl zápas Áji Davídkové se slečnou Kateřinou Davídkovou (konečně se holky poznaly) a pavouk, kde Nela musela postupně vyřadit všechny Astračky, aby se dostala k soupeřkám z jiné země. Ve čtyřhře se pak umístily na bedně Terka s Anetou, když v boji o třetí místo porazili Áju s Nelou. V kategorii U17B Kobylky vyhrály debl, Teo s Bětkou skončili čtvrtí v mixu a v U17A Andy skvěle zahrála s cizími hráčkami a vybojovala třetí místo ve dvouhře a čtvrté v mixu s partnerem Honzou Alterou z Kladna. Nejtěžší pozici na turnaji měli Honza s Vojtou, kteří bojovali o každý bod v kategorii A, kam byli přihlášeni podle podmínek turnaje a postavení na žebříčku ČR a také proto, aby ochutnali kvalitní badminton, což věřím se podařilo a jistě si ze zápasů odnesou další ponaučení. Např. že je třeba hrát rychleji.

Další specialitou tohoto turnaje, kterou jsem tentokrát okusili, je společné spaní v hale. Naštěstí se nám podařilo do Berlína dorazit v pátek brzy ráno a ještě zabrat místa a podložky na spaní, takže po večerním příchodu jsme již aspoň měli místo na zemi ke spaní. Chytřejší oddíly a ostřílení trenéři dokonce jezdí do haly se stanem, prodlužovacím kabelem a kempovacím vybavením a řídí proces „zhasínání“ haly na spaní – tedy určují večerku cca 0:00 hod. Naštěstí jsme byli druhý den tak unaveni a nevyspalí, že už nám pobyt v hale ani nevadil, vyspali jsme se pár hodin a děti měli z haly zážitek a teambuilding.

Poděkování patří Pavlovi Kobylákovi za odvoz většiny holek „minibusem“,  Čepelovým za odvoz většiny kluků a donášku pizzy, Martinovi (mému muži) za koučování především v hale B a mně za nápad na turnaj jet. Moc se nám vydařil a ještě jsme stihli Velikonoční pondělí doma v ČR. Výsledky turnja najdete ZDE.

Více fotografií můžete shlédnout ZDE

  • IMG_20190419_184852
  • IMG_20190421_182102
  • IMG_20190421_191937
  • IMG_20190421_192155
  • IMG_20190419_193732
  • 20190421_185141