Velikonoční nadílka medailí na GPC U13

Trochu netradičně v pátek 19.4.2019 se ve Vinořské tělocvičně odehrál turnaj GPC kategorie U13 organizovaný oddílem SK Prosek. Turnaje s nižší účastí, než jsme obvykle v této kategorii zvyklí, se za Astru zúčastnili Terka Houžvíková, Eva Skuhrovcová a Kuba Švarc.

Do smíšené čtyřhry zasáhly pouze naše slečny – Eva se spoluhráčem Čadou z Rychnova bohužel v prvním kole nestačili ve třech setech na pár Mrázek – Gerbelová (SK Prosek). V druhém kole čekali stejní soupeři Terku s Urbanem z SK Hamr, kteří zvítězili poměrně jednoznačně ve dvou setech. V dalším kole narazili na pozdější vítěze turnaje Bříza – Nýdrlová (SK Prosek), kde získali v obou setech 16 bodů. Pro Terku tedy 3. místo!

Další disciplínou, do které zasáhli všichni naši hráči, byla dvouhra. Eva v prvním kole bohužel po hezkém výkonu v závěru prvního setu nestačila na soupeřku Šturcovou (SK Prosek). V zápase o pořadí si pak jednoznačně poradila s Helmovou (BK Arion). Terce, kterou v prvním kole čekala třetí nasazená Palánová (BC Activ Lužiny), se nepodařilo dotáhnout vyrovnané závěry obou setů (19 a 17). V zápase o pořadí pak zvítězila nad Ivankovou (SK Prosek).

Nejúspěšnějším singlistou z Astry se stal Kuba, který se po prvních dvou poměrně jednoznačných zápasech utkal s pozdějším vítězem turnaje – Slavík (SC Nové Město nad Metují). Po dvou opravdu vypjatých setech, emočních projevech na obou stranách a shodném skore 22:20, 22:20, se z vítězství mohl radovat soupeř. Což pro Kubu znamenalo 3. místo ve dvouhře. Kuba si za toto utkání zaslouží obrovskou pochvalu! Nejen, že byl jediný, který dokázal na Slavíka uhrát více než 25 bodů. Na kurtu se snažil být stále aktivní, soustředil se na každou výměnu a bylo vidět, že chce vyhrát! Za mě od posledního turnaje, kdy jsem ho viděla hrát, obrovské zlepšení a změna k lepšímu – jen tak dál a příště už to vyjde! 🙂

Poslední disciplínou dne byly čtyřhry. Díky nízké účasti se odehrály ve dvou skupinách s následným dohráním o konečné pořadí. Eva do čtyřhry bohužel nezasáhla. Terka spolu s V. Flusserovou (SK Prosek) skončily v základní skupině na druhém místě, což znamenalo boj o bronzovou medaili. V zápase o třetí místo holky porazili pár Bíbová – Ivankova a Terka si tak vybojovala druhou bronzovou medaili.

Kuba do čtyřhry nastoupil se Zubrem (So České Budějovice). V základní skupině kluci po trochu rozpačitých výkonech, kde bylo znát, že se spolu příliš neznají, dokázali uhrát první místo. V boji o celkové prvenství na turnaji nastoupili proti páru Pekárek – Kašpar (BK Arion), které ve třech vyrovnaných setech 20, -18, 17 dokázali porazit. Kuba tak k bronzu z dvouhry přidal ještě zlatou medaili ze čtyřhry.

Všem hráčům děkuji za účast, gratuluji k předvedeným výkonům a držím palce do dalšího tréninku!

Hezké Velikonoce 🙂

Výsledky celého turnaje ZDE