Astra bodovala na GPC U17 v Praze i v Českých Budějovicích

Na turnaj GPC U17, který se konal v sobotu 27.4. na kurtech v pražském Braníku, vyrazila šestičlenná skupinka našich hráčů: Nela Veverková, Kristýna Bálintová, Andrea a Bětka Kobylákovy, Honza Urban a Teo Schinko. Celkem se postarali o čtyři bronzové medaile!

První bronz ulovili Honza s Nelou ve smíšené čtyřhře, kteří ještě oficiálně patří do kategorie U15. Ve čtvrtfinále ani nepostřehli, že hrají s nasazenou jedničkou, proseckým párem Orlík – Stará, které ve třech setech nakonec porazili. V semifinále bohužel neprošli přes další nasazený pár Hurtík – Šenfeldová. Teo s Bětkou sehráli v prvním kole třísetový zápas s naší Kristýnou a Petrem Krejčím z Proseka a svoji cestu v mixu zakončili velmi vyrovnaným bojem ve čtvrtfinále.

Druhý bronz náleží Andy, která si pro něj došla ve dvouhře dívek. Nela se dostala do osmičky, kde nestačila na nasazenou dvojku domácí Hejdukovou.

Třetí a čtvrtý bronz na nás čekal ve čtyřhrách. Ze čtyřhry dívek si ho odneslo naše sesterské duo Andy s Bětkou. V semifinálovém zápase holky nestačily na budoucí vítězky Čermáková – Hejduková. Ve čtyřhře chlapců bronzovou pozici získal Teo se svým parťákem Jáchymem Gerginovem z Arionu, kteří se v semifinále utkali s nasazenou jedničkou a později i budoucím vítězným párem Listopad – Patera.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

 

V sobotu se na další turnaj kategorie U17 až do Českých Budějovic vypravil Lukáš Pavlica, což se mu vyplatilo. Nejenže turnaj pro nižší účast končil v brzkých odpoledních hodinách, ale ještě se Lukášovi podařilo z každé disciplíny přivézt medaili a získal tak cenné body.

Výsledky z turnaje ZDE