I. liga: Remíza a prohra ve druhém kole.

V neděli 11.12. 2022 nastoupil tým první ligy na domácí půdě k utkáním proti týmům BA Plzeň B a TJ Slovan Vesec A. Za Astru nastoupili Tomáš Waller, Lukáš Kurz, Marek Čepela, Jan Fiala, Valentýna Sonnková a Dominika Kurzová.

První utkání jsme odehráli proti Plzni, cílem bylo vyhrát alespoň dva zápasy. Slibně k tomuto cíli nakročili Lukáš s Honzou, kteří na dva sety přehráli Viktoru s Voráčem. Ve stejnou dobu hrající mix Tomáše a Valči nakonec bohužel skončil prohrou na tři sety. Marek s Lukášem bojující v singlech předvedli oba výborné výkony. Po kvalitní hře Lukáš prohrál na tři sety s Viktorou, což je velmi dobré vzhledem k faktu, že je na žebříčku nyní dělí cca 150 míst. Marek se nakazil od Valenty vymýšlením hovadinek a nechal se vyškolit pár náhodnými údery, i tak dobrá zkušenost, i když prohra na dva sety. Další pánskou dvouhru nastoupil Honza proti Voráčovi, zápas si pohlídal a na dva sety vyhrál. Během Honzovi dvouhry přinesl další bod dámský debl, který byl na dva sety, Valče a Domče k tomuto počinu gratuluji. Následný druhý pánský debl Marka a Tomáše skončil bohužel v náš neprospěch. Naštěstí Domča ukázala, jak umí hrát singla a na dva sety smetla Benediktovou. Konečný stav utkání 4:4 a naše spokojenost.

Druhé utkání jsme odehráli proti Vesci, cíl byl stejný jako s Plzní. Bohužel tentokrát lehce zkomplikovaný Honzou, který se nedokázal poprat se zápasy, které měl vyhrát. Prohráli jsem vše kromě dámské čtyřhry, která byla opět na dva sety 21:17 a 21:8. Z ostatních zápasů stojí za zmínku jen dvouhry, kde Domča, Lukáš a Marek předvedli super výkony, jen škoda, že se ani jeden zápas nepodařilo dotáhnout do konce. Konečný výsledek 1:7.

V dalším kole nás čeká boj o takovou pozici v tabulce, abychom nemuseli hrát baráž o sestup, výchozí pozici máme dobrou, tak snad si to nepokazíme. Nicméně asi největším cílem je najít mladší členy z oddílu, kteří by mohli tým na další sezónu doplnit. Děkuji všem hráčům za reprezentaci oddílu a rozhodčím Míše, Týně, Emmě a Tobčovi za pomoc.

Autor: JF