II. liga: Astra „B“ v polovině soutěže drží druhé místo!

V neděli 11. prosince se ve Vinoři konalo třetí kolo druhé regionální ligy. Astra „B“ byla jako v minulém kole částečně nekompletní, bez Zdeňka si museli poradit tito hráči: Vojtěch Havránek, Jan Jouda, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Soupeři nám byli první a poslední tým tabulky, jediné dva týmy, se kterými jsme v tomto ročníku ještě nehráli. První na řadě byl Králův Dvůr, toho času na posledním místě soutěže.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK Králův Dvůr 6:2

Tým založený na dvou lepších hráčích přijel v nedostatečném počtu, a tím jsme se hned zkraje utkání ujali vedení, díky skreči druhé mužské čtyřhry. Do prvních zápasů jsme se pustili netradičně od čtyřher. Vojta s Joudysem svedli dlouhou bitvu proti Holečkovi/Schořovi, se šťastnějším koncem třetího setu pro soupeře. Naproti tomu Bětka s Andy si vedly výborně, a ze zápasu s Šlosarovou/Krejčovou získaly bod pro nás. Následně Lukáš nedokázal vzdorovat rychlé a přesné hře Holečka, zápas sice dotáhl do třetího setu, ale odešel poražen. Tím však Středočechům došel dech. O snadný bod se poté zasadil Mňéřa ve třetí dvouhře, Schoře porazil rozhodným způsobem, zejména v druhém setu. Andy neměla žádný problém rozdílem třídy porazit Šlosarovou. Šanci na bod se snažil vykřesat Červenka proti Vojtovi na druhé dvouhře. Třetí set si ale Vojta kvalitní hrou pohlídal, a zajistil vítězný bod. Konečné skóre upravili Joudys s Bětkou v závěrečném mixu poměrně hladkým přehráním dvojice Červenka/Krejčová.

Po krátké diskusi jsme se shodli, že vítězná sestava se nemění, a rozehráli další utkání, tentokrát s favoritem celé soutěže – ten v souběžně hraném utkání překvapivě remizoval s Meteorem „B“.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „B“ 3:5

Od prvních zápasů jako by se nám na rakety lepila smůla, především v koncovkách. Lukáš ve střetu prvních dvouher neustál ani jednu ze dvou těsných koncovek proti Yefimovovi. Andy prohrála se Sedláčkovou, i přes slušný výkon v prvním setu. Velké zklamání nám přinesl zápas mixu Joudyse s Bětkou, kteří Beznosku/Starou v prvním setu zcela deklasovali. Druhý set ale naši ztratili v nastavení, a ve třetím již nenašli dost síly, a prohráli. Vojta taktéž nepřinesl bod, druhou dvouhru proti Nývltovi nezvládl ani přes slibné vedení v prvním setu. A když Mňéřa na dva extrémně těsné sety podlehl Stádníkovi, bylo rozhodnuto o výhře soupeře. Hrozbu ostudného debaklu se nám povedlo odvrátit, překvapivě, až v následných párových disciplínách (v dřívějších letech jsme naopak těžili z bodů singlových). Nejprve se vzchopili Lukáš s Mňéřou, ve druhé čtyřhře přehráli silnou dvojici Stádník/Yefimov. Zejména přesné podání Mňéřovo (pro Astru zcela nezvyklé) odvedlo půl úspěchu. S radostí a slovy „Nebude to kanár!“ mohli dále fandit Bětce s Andy, které čekala velká výzva v podobě Sedláčkové/Staré. Královská disciplína opět nezklamala, tentokrát bylo k vidění bizarní, ale skvělé vedení 11:0 pro naše holky v polovině prvního setu. I zbytek zápasu se nesl v herní pohodě našich, a zisk druhého bodu nás velmi potěšil! Třetí bod uhráli agresivní a nátlakovou hrou Vojta s Joudysem, když přestříleli Beznosku/Nývlta na dva sety. Skóre utkání tudíž nakonec nevypadalo tak hrozivě, jak se původně vyvíjelo. Následovalo sypání si popela na hlavu hráčů, kteří své zápasy předtím nezvládli, ale bohužel, na kdyby se nehraje.

Výhra a prohra se z tohoto kola víceméně očekávaly. Nicméně vzhledem k tomu, jak utkání probíhala, lze vidět, že při ideální konstelaci hvězd máme herně i na lepší výsledky! V polovině soutěže tak držíme druhé místo, což je vzhledem ke stále se zlepšující konkurenci vynikající výsledek. Doufejme, že se nám stejně bude dařit i v novém roce, kdy přijdou odvetná utkání.