4. místo na MČR družstev žáků

Ve dnech 9. – 11. 12. 2022 se uskutečnilo Mistrovství republiky družstev žáků. Za náš tým byli nominovaní Dang, Kristián Krejčík, Kuba Mojdl, Daník Pešek, Erika Osičková, Kačka Oubrechtová, Nelča Pavlišová a o čtvrté holce jsme rozhodovali těsně před odjezdem. Nakonec se Markéta, hlavní vedoucí našeho týmu, rozhodla, že pojede Lucka Bednářová. Jelikož jedna trenérka je na 8 dětí málo, tak s námi jela ještě Péťa, jakož to největší ,,support“ týmu.  Ve Vendryni jsme byli již minulý rok, ale skončili jsme ve čtvrtfinále proti SK Prosek Praha. Tento rok nám los více přál.

V základní skupině jsme měli pouze dva soupeře, tudíž jsme první kolo nehráli, takže hned po příjezdu jsme měli několik hodin pauzu. První utkání v podvečer nás čekalo proti SKB Český Krumlov, který jsme zaskočili výhrou 5:2. Jak je již ,,astráckou tradici,” dohrávali jsme v hale jako poslední a jak jinak než holčičím deblem, který skončil v druhém setu 30:29. Po té jsme s dobrou náladou odjížděli na ubytování.

Druhy den ráno nás čekal domácí tým SK Vitality Slezsko. Tento tým byl slabší ve skupině, takže jsme do zápasu šli s větším klidem. Po výhře 6:1 jsme postoupili ze skupiny z prvního místa a měli tak šanci na dobrý los do čtvrtfinále. Po losování družstev do čtvrtfinále nám nakonec los přál. Dostali jsme Rychnov nad Kněžnou, který jsme i s velmi napínavými třísetovými holčičími singly překonali 5:1.

Třetí den ráno jsme jeli do haly s velkou chumelenicí. Napadlo přes noc tolik sněhu, že jsme byli rádi za dojezd. V semifinále nás čekal opět Český Krumlov, ale jelikož už se hrálo o medaile, snažili jsme se postavit co nejsilnější postavu. To se ale netýkalo jen nás, i Krumlov ji postavil o něco silnější. Po špatně zahájeném utkání třísetovou prohrou v mixu a klučičím singlu jsme ztratili dva body, které jsme ve skupině vyhráli. Po 2. holčičím singlu jsme ještě měli naději na postup, ale ta se vytratila hned v zápětí, kdy Krumlov získal 4 bod u jedničky kluků. Nezbývalo nám nic jiného než hrát o 3. místo s Akademií Olomouc.

Když jsme do tohoto utkání vstupovali tak jsme věděli, že musíme vyhrát všechno, co se řekne. Začalo se mixem a jedničkou singlu kluků. Po těchto zápasech byla skóre vyrovnané 1:1. Bohužel tento bod byl náš první a zároveň poslední. Po dalších zápasech navýšili soupeři vedení na 3:1 a my nastoupili ještě do dvou zápasů, kde jsme měli šanci body získat. Bohužel nám po náročných předchozích utkáních došly již síly, a tak 5:1 byl výsledek, se kterým jsme si odvezli 4. místo z MČR družstev žáků 2022.

Aby toho nebylo málo cestou domů Pétě píchla pneumatiku u auta, takže po hodině dlouhé cesty ve sněhové vánici jsme si dali hodinu pauzu na výměnu. Naštěstí nám pomohli pánové, kteří byli velmi ochotní a evidentně tomu rozuměli, protože si vedle nás zaparkovali auto s nápisem Mobilní pneu servis pro nákladní automobilyJ

Jako kapitánka týmu musím říct, že i když jsme neměli medaili a mohla to být pro některé první medaile z MČR, tak jsem ráda i za 4. místo. Myslím si, že jsme mohli dopadnout mnohem s horším losem a nedostat se ani do semifinále. Náš tým byl a je skvělý. Doufám, že se za pár let zase všichni setkáme společně a v podobném složení na MČR družstev dorostu a bude to pořád tak skvělé. Za celý tým bych také chtěla poděkovat Markétě a Pétě, že to s námi vydržely♥. A také všem lidem, kteří nám drželi palce a fandili nám přes kamery i na místě. Děkujeme!

♡♡♡♡

Érooo

  • MČR družstev žáků 2022 fandíme
  • MČR družstev žáků 2022