Finálové kolo soutěže družstev žáků kategorie U15

V sobotu 26.10.2019 se ve Vinoři konalo pražské finálové kolo družstev U15. Hrálo se systémem ve dvou skupinách každý s každým a poté vždy jedno utkání o 1., 3. a 5. místo. Astra postavila hned dva svoje týmy. Družstvo Astra „A“ bylo nalosováno do menší skupiny, kde na něj čekaly týmy Radotín a Prosek „B“. Modrobílé barvy družstva „A“ hájili ve Vinoři: Nela Veverková, Terka Pavelková, Alenka Pinkasová, Emma Hanzlová, Lukáš Pavlica, Vojta Havránek, Honza Urban, Mára Čepela. Všichni zaslouží velkou pochvalu za zodpovědný, soustředěný a hlavně týmový přístup. Celý den se všichni navzájem podporovali, koučovali a fandili si.

Na úvod nás čekal zápas s Prosekem „B“. Potvrdili jsme roli favorita a poměrně hladce jsme vyhráli. Správně rozehraní jsme se pak vrhli na o něco tvrdší oříšek v podobě týmu Radotín. Přestože Radotín nepřijel do Vinoře se všemi svými hvězdami, tak nás dokázal hodně potrápit a znervóznět. Radovat jsme se mohli až po závěrečném mixu.

Pak už bylo před námi „jen“ očekávané finále proti Proseku „A“. Odhodlání rvát se o výsledek jsme hned na začátku demonstrovali hlasitým Astra pokřikem, za který by se nemuselo stydět ani novozélandské rugbyové družstvo. Týmová atmosféra pak pokračovala až do posledního a rozhodujícího zápasu v mixu. Nela s Honzou (proti Treperové se Zlatníkem) bojovali na kurtu, zbytek týmu, podporován rodiči z tribuny, fandil až uši zaléhaly. Třísetovou bitvu a tím i vítězství v celém turnaji pro sebe ale nakonec urval tým z Proseka.

Napsal: Jirka Havránek

 

K záverečnému kolu soutěže družstev žáků nastoupil tým Astry „B“ ve složení: Alenka Davídková, Sára Češková, Michaela Bálintová, Michal Moravec, Tobiáš Lecian a Matěj Švarc. Byli jsme nalosováni do čtyřčlenné skupiny, takže jsme hráli bez přestávky. Jediným mínusem bylo neúplné týmové složení dvou soupeřů, což sice přineslo body zdarma, ale dvakrát jsme přišli o zápas druhých dívčích singlů.

Ve skupině jsme po solidním výkonu naplnili předpoklady a po vítězství 7:0 nad Hamrem a 5:2 nad Arionem (+ prohře 7:0 s Prosekem „A“) jsme z druhému místa postoupili do boje o celkovou třetí příčku. Proti Radotínu jsme v nasazení ‚vypustili‘ dívčí singly, v nichž jsme neviděli velkou šanci na body a ušetřili jsme si Alenku do párovek. Bohužel oba debly jsme vzdor bojovnému výkonu prohráli. Mix se proto již nedohrával a na nás, jako již obvykle, zbyla bramborová medaile.

Pozitivně hodnotím všechny hráče, kteří ‚hráli za tým‘ a nastoupili bez odmlouvání i do zápasů proti papírově silnějším soupeřům. Jmenovitě Matěj nastoupil i do singlu, aby nechal Michala pošetřit síly. Vyzdvihl bych tradičně bojovnou Alenku, která ve společném deblu nabudila i Míšu k velmi pěknému výkonu. Potěšil mne i soustředěný výkon Tobíka, když se v druhém setu prvního singlu nenechal rozhodit ani ztrátou vedení 20:17 a zvítězil 22:20, což nebývalo vždy zvykem :). Míša přišel bojovat po nachlazení v předturnajovém týdnu, z čehož pramenila měnší fyzická výdrž a související chybičky, s nimiž se ale stále musí učit vyrovnávat. Druhou drobnou výtku bych měl k soustředění v průběhu zápasu, což se projevilo například v deblech kluků.n Věřím, že by výsledek byl pak ještě lepší.

Napsal: Jozef Bálint