I. liga – výhra, remíza i prohra na úvod nového ročníku

V sobotu 26. října se konalo první kolo první ligy v domácím prostředí Astry. Nastoupili jsme v sestavě: Jan Fiala, Lukáš Kurz, Zdeněk Sváta, Tomáš Waller, Jan Jouda, Valentýna Sonnková a Dominika Kurzová. Bohužel Míša Myšáková byla po nemoci a nemohla nastoupit, takže se holky musely poprat se singlem samy.

TJ Astra ZM Praha „A“ – BK TU v Liberci

Utkání jsme začali úspěšně výhrou Tomáš a Valči v mixu, dále navázala Domča ve dvouhře žen, kde porazila Janu Nejedlovou. Bohužel obě čtyřhry můžu podlehly Libereckým protihráčům. Čtyřhra žen se naštěstí podařila holkám vybojovat v náš prospěch. Honza F. jasně porazil Koňase na dva sety a Zdenda zase podlehl silnému soupeři ze Slovenska Juraji Vachálkovi. Teď už zbývalo na Lukášovi, zda si připíšeme výhru nebo remízu. Naneštěstí Lukáš byl oslaben bolestí ramene a podlehl v třísetové bitvě. Lukáš z důvodu bolesti ramene už k dalším zápasům radši nenastoupil. Proti Liberci jsme tedy remizovali 4:4.

TJ Astra ZM Praha „A“ – SK Prosek Praha

Proti Proseku už se nám tak nedařilo. Jediný náš bod si připsaly holky ve čtyřhře, kde svedly třísetovou podívanou s Eliškou Maixnerovou a Tamarou Prostinákovou. Ve všech ostatní zápasech jsme bojovali, co se dalo, ale další vítězství už jsme si nepřipsali. Nejblíže k tomu měl Zdenda v krvavém souboji s Lukášem Klačanským, který ho udolal na dva sety, 21:19 a 21:19. Prosek nám tedy nadělil porážku 1:7.

TJ Astra ZM Praha „A“ – TJ Sokol Křemže

Do utkání s Křemží jsme šli s tím, že máme největší šanci přinést vítězství. Body získali Honza F., Honza J. a Domča ve dvouhře. Ve čtyřhře žen nás podržely Domča s Valčou a poslední vítězný bod nám získali Honza F. a Zdenda v druhé čtyřhře mužů. Výsledek byl těsnější, než jsme si mysleli, že bude, ale nakonec jsme si vítězství 5:3 připsali my, čímž jsme příjemně zakončili první kolo.

 

Výsledky prvního kola jsou určitě dobré, velká škoda je remízy proti Liberci, kde jsme jeden bod navíc mohli získat ve více zápasech. Pokud ale budeme pokračovat ve stejném nebo lepším tempu, tak určitě máme šanci bojovat na přední umístění.

Na závěr ještě obrovské poděkování  Bětce, Týně a Kačce, které si daly pořádnou šichtu na empajrech a Pavlovi za celkové odřízení. Bylo fajn vidět i pár našich mladších spoluhráčů s rodiči, kteří zavítali náš tým podpořit. Příští kolo nás čeká v neděli 1.12. na půdě Meteoru ve Vinoři.

Autor: T.W.

Výsledky po prvním kole soutěže najdete ZDE.