II. liga: Astra „B“ vybojovala výhru a remízu z druhého kola v improvizované sestavě

V sobotu 26. října jsme odehráli druhé kolo druhé ligy na kurtech Hamru Praha. V průběhu týdne před družstvami nám postupně ubývali hráči (nemoci a pomoc „Á“čku), takže herní sestava nakonec vypadala takto: Vratislav Erhart, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Andrea Kobyláková a Kateřina Truchlá. V obou utkání jsme skrečovali druhý mužský debl.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Astra ZM Praha „C“ 5:3

K oddílovému derby bylo první připraveno naše „C“éčko, které již v 8:30 v plné sestavě promýšlelo soupisku. Nám tradičně trvalo, než jsme se sešli (bydlet 10 minut od haly nepomáhá; zároveň je třeba trefit tramvaj správným směrem). Plán vymyšlený na zisk pěti bodů na vítězství vyšel. Ve dvouhrách postupně bodovali Lukáš proti Danu P., Mňéřa proti Viktoru M. i Vráťa proti Mathiasi K. Holčičí bod získala Andy proti Kačce Tomáškové. Následný vítězný bod zajistili Lukáš s Mňéřou, využili bohatých zkušeností a proti mladíkům Davidu W. a Danu P. vyhráli ve dvou setech. Následné body již připadly soupeři, nejprve Andy s Kačkou podlehli Kačce T. s Terkou H., a rovněž mix v podání Vráti s Kačkou vyzněl lépe pro jejich oponenty Davida W. a Terku H (ačkoliv druhý set vypadal pro nás nadějně).

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 4:4

Se stejnou soupiskou i plánem jsme nastoupili druhé utkání, na žádost soupeře prvním (a jediným) mužským deblem. V něm Lukáš s Mňéřou sehráli dobrý zápas, první set získali v hlubokém nastavení, druhý již v poklidu, čímž zajistili náš první bod. Na dalších kurtech současně hráli Vráťa a Andy své dvouhry. Vráťa předvedl vynikající výkon proti Klímovi, ve kterém svou hrou donutil soupeře tahat za kratší konec kondičního provazu, a vyhrál na dva sety. Andy se střetla se svou vrstevnicí Bílkovou, ale i přes první vyhraný set nakonec lépe se pohybující protihráčce podlehla. To nám mírně narušilo vítěznou matematiku. Další body nicméně putovaly na naší stranu po zápasech Mňéři s Hurtíkem, respektive Lukáše s Rombaldem, když jsme oba zápasy v pohodlném tempu vyhráli. Mezitím získal mixový bod Hamr, ve kterém Vráťa s Kačkou prohráli s dvojicí Mutl/Holečková. Se zajištěnou minimálně remízou zbývalo sehrát ženský debl, disciplínu, na kterou se nedoporučuje sázet ani těm největším gamblerům. Všeobecný konsenzus předpokládal relativně jednoznačou porážku naší dvojice. Ale Andy s Kačkou sebrali dvojici Bílková/Holečková první set (rozhodným skóre 21:19), čímž šokovaly nejen sebe, soupeřky, ale i všechny přihlížející. Bohužel naše šance na výhru utkání dlouho nevydržela, když další dva sety holky prohrály, především zásluhou mnoha nevynucených chyb.

Za jakékoliv jiné konstelace by se dnešní výsledky daly považovat za podprůměrné, ba mizerné. Avšak vzhledem k výrazně obměněné sestavě, navíc s chybějícím hráčem, musíme být za výsledek rádi. Opět moc nechybělo k zisku plného počtu bodů, což nám dodává motivaci do příštího kola. Konkrétně do toho třetího, které se bude hrát na konci listopadu v domácím prostředí Astry.