Přebor Astry: Ukončení první poloviny sezony 2023.

V neděli 18. 6. 2023 náš oddíl uspořádal tradiční turnaj Přebor Astry. Letos se akce zúčastnilo 31 hráčů a hráček Astry do 15 let. V první fázi turnaje si děti zahrály dvouhry ve skupinách rozdělených dle věku a výkonnosti. Poté se odehrály ještě dvě skupiny ve čtyřhrách. Za neděli se tak zvládlo krásných 138 zápasů. Fotky z průběhu akce najdete ZDE.

Skupina nejmenších (U9+U11 – přípravka) měla nejvyrovnanějších skupinu. Při určování konečného pořadí mělo hned 5 hráčů stejný počet výher a proher a tak došlo na velké sčítání vyhraných/prohraných bodů, kdy rozhodoval opravdu každý míček.  Všichni nejmenší statečně bojovali, předvedli, co vše se za celý rok naučili, kam se posunuli a už teď se těšíme, až stejné nebo ještě lepší výkony předvedou v novém školním roce na dalších turnajích!

Ani ve skupinách hráčů U13 a mix U11+ U13 jsme se neobešli bez kalkulačky a o konečných pořadích rozhodovaly vzájemné zápasy a uhrané body. Jedinou jednoznačnou skupinou byla skupina nejstarších U15+, kde měl každý hráč rozdílný počet výher.

U9+U11:

1. Adam Klaus5. Miri Hradilová
2. Matouš Baláč6. Verča Menšíková
3. Ondra Lukeš7. Štěpán Kaplan
4. Kony Bednaříková8. Prokop Částka

Mix U11+U13:

1. Péťa Křesťan5. Bára Scheinerová
2. Justýna Rumlová6. Jonáš Ježek
3. Elen Stachová7. Ondra Mevald
4. Šimon Sedláček8. Káťa Scheinerová

U13:

1. Péťa Jelínek6. Anet Neradová
2. Zuzka Pechová7. Péťa Oubrecht
3. Vinil Sai Kumar Vimal8. Viki Krejčíková
4. Dan Schwank9. Honza Bláha
5. Matěj Mišák

U15+:

1. Kačka Oubrechtová4. Lucka Bednářová
2. Dan Pešek5. Julča Rumlová
3. Nela Pavlišová6. Tonda Hlavatý

Po odehrání dvouher následovaly čtyřhry, kde byly páry složeny na základě věku a pořadí ve skupinách dvouher.

Skupina U15 + U13:

1. Lucka + Péťa O.5. Julča + Anet
2. Nela + Viki6. Tonda + Matěj
3. Péťa J. + Dan S.7. Zuzka + Vinil
4. Kačka + Honza

Skupina U13+U11:

1. Elen + Justýna4. Ondra L. + Jonáš
2. Péťa K. + Bára5. Matouš + Ondra M.
3. Adam + Káťa

Na závěr proběhlo nejen vyhlášení výsledků odehraného turnaje a ocenění zúčastněných hráčů, ale také vyhlášení kategorie Objev roku, kterým se letos stal Péťa Křesťan a Vinil Sai Kumar Vimal. Nově jsme také ocenili kategorii Nejmladší Astrák, kterým byl letos Jakub Ježek.

Po vyhlášení hráčů došlo také na poděkování trenérům a následný přesun do Bistra Astra, kam dorazili i starší hráči oddílu.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, rodičům, kteří celý den své děti podporovaly a také všem ostatním, kteří si udělali v neděli čas a přišli si s námi užít poslední společnou akci před začátkem letních prázdnin.

V následujícím týdnu proběhnout poslední tréninky a pak už nás čeká letní příprava a ladění formy na druhou část sezony.

Hezké léto!