Shrnutí sezóny 2022/2023

V letošní sezóně se náš badmintonový oddíl prezentoval v soutěžích družstev i jednotlivců s různými úspěchy, za kterými bychom se rádi na konci sezóny ohlédli. V oddíle sdružujeme přibližně 230 hráčů a hráček všech věkových kategorií, proto bude výčet dlouhý 🙂

Na mezinárodní scéně jsme nějčastěji viděli především Marka Čepelu a Eriku Osičkovou, oba jsou reprezentanty v kategorii U17.  Začátkem sezóny v září  se konalo Mistrovství Evropy v kategorii U15, kde Českou republiku reprezentovala Erika ve dvou disciplínách – ve čtyřhře s Amélií Maixnerovou a ve smíšené čtyřhře s Lukášem Thorem. V obou disciplínách se shodně umístila na 9. – 16. místě. Své první mezinárodní zkušenosti na turnajích evropského okruhu (BEC U17 circuit) sbíral tuto sezónu také Dinh Duc Trung.  Nejlépe se na bodovaných turnajích vedlo Markovi, který aktuálně drží 5. místo na evropském žebříčku ve dvouhře a 11. místo ve čtyřhře, čímž si zajistil nominaci na Mistrovství Evropy v kategorii U17, které proběhne v srpnu v Litvě. Gratulujeme!

Mnoho dalších oddílových hráčů se zúčastnilo otevřených mezinárodních turnajů např. v Praze, Polsku nebo v Itálii, i zde jsme zaznamenali několik úspěchů Anety Osičkové (U19), Dana Dinha (U17), Jakuba Mojdla s Danem Peškem (U15) nebo Daníka Musila (U11). Ráda bych, abychom v tomto trendu pokračovali a velmi si vážíme rodičů, kteří jsou ochotni do svých dětí investovat čas a peníze, což vždy účast na mezinárodních turnajích vyžaduje. Mezinárodní zkušenosti jsou k nezaplacení, děti se na nich nejvíce naučí, vidí nové techniky, potkají jiné soupeře a posouvají své sportovní dovednosti, myšlení i chování na vyšší úroveň.

Zvláštní událostí byla reprezentace Dana Dinha na evropském turnaji všech Vietnamců, kde obsadil ve své kategorii první místo ve dvouhře!

Na domácí scéně v soutěžích jednotlivců byl pro některé naše hráče úspěchem postup na Mistrovství České republiky. Na MČR v minibadmintonu nás reprezentovali Jonáš Ježek, Petr Křesťan, Justýna Rumlová a stříbrnou medaili si vybojoval Daník Musil. V kategorii U13 jsme měli dvě zástupkyně – Julču Rumlovou a Lucku Bednářovou, bohužel bez medaile. V kategorii U15 získala dva tituly Mistryně ČR Erika Osičková, spolu s ní se zúčastnili Dinh Duc Trung a Tereza Pečenková. V kategorii U17 dvě bronzové vyhrál Marek Čepela, který kvůli nemoci musel z turnaje v semifinále odstoupit. V nejstarší juniorské kategorii U19 za nás startovaly Andrea a Alžběta Kobylákovy a Marek, k medaili měla nejblíže Andrea ve dvouhře dívek, kde skončila ve čtvrtfinále. Mezi dospělými nám a především sobě  radost udělala Dominika Kurzová bronzovou medailí na MČR dospělých ve čtyřhře žen s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek).

V soutěžích družstev jsme v této sezóně postavili tradičně družstva dospělých Astra „A“ až Astra „D“, od I. ligy až po III. regionální ligu. Náš prvoligový tým se v soutěži dokázal udržet a můžeme se tak těšit na další sezónu, ve které snad tým omladíme a budeme bojovat o přední místa v této soutěži. Ve II. lize tým Astra „B“ skončil na  2. místě, tým Astra „C“ ve III. regionální lize skončil na místě třetím. Dále jsme hráli MČR družstev dorostu, kde nám bohužel los příliš nepřál a skončili jsme tak na 9. místě, na MČR družstev žáků jsme postouili do semifinále, kde jsme o třetí místo podlehli Českému Krumlovu a skončili tak „bramboroví“. Ale i tato medaile se počítá:-)

Úspěchy medailstů jsme společně oslavili tradiční „Večeří mistrů„, včetně bramborových z MČR družstev žáků, naše dva nejúspěšnější hráče Eriku a Marka ocenila Praha 10 v anketě „Sportovec roku Prahy 10 2022“.

Rádi bychom zde poděkovali všem sponzorům, rodičům, kteří nás podporují, trenérům, kteří každý den trénují v prostorách TJ Astra Zahradní Město, ale i na Spořilově, nebo doprovází hráče na turnaje, všem rozhodčím,  kteří nám pomáhají s organizací turnajů a dalším osobám, které se podílejí na chodu oddílu.

Věříme, že v další sezóně budeme ještě úspěšnější a čeká nás spousta společných zážitků na soustředěních, trénincích či následně na turnajích!