Letní příprava „Astráků“

Letos v létě náš oddíl zorganizoval a podpořil několik soustředění s různou náplní, jak jste mohli sledovat na našem facebooku.

První podporovanou akcí byla účast našich hráček z kategorie U17 na mezinárodním soustředění BEC Summer School ve Slovinsku, kde holky dostávaly podněty ke svému zlepšení od zahraničních trenérů z celé Evropy.

Tradičně se i letos vydařilo koncem července kondiční soustředění, kterým jsme zahájili přípravu na novou sezónu. Krásné počasí, dobrá spolupráce rodinek na zajištění stravování i aktivity v týmech nás měli připravit na Malajský tréninkový dril, který čekal závodní hráče v srpnu. Pobyt nám znepříjemňovaly pouze místní vosy a menší úraz poslední den.

Po kondičním soustředění někteří hráči zamířili pro inspiraci na soustředění do Českého Krumlova, jiní pak po týdnu odpočinku do Skutče na naše oddílové herní soustředění. Ti nejlepší hráči strávili tedy dva týdny na herním soustředění (výjimka: Vojta Havránek ještě pak zůstal na výběrovém soustředění Prahy), kde náš trenérský tým doplnila hráčka a trenérka LEE Zii Yii z Malajsie. A zjistili jsme, že naše kondiční příprava byla proti té malajské slabá. Díky dobré spolupráci a komunikaci jsme si během společného plánování tréninků ujasnili astrácké schopnosti a dovednosti, takže druhý týden probíhal naprosto hladce s porozuměním všech cvičení i tréninkových intervalů.

Ve stejné době, kdy se stabilizovala česko-malajská spolupráce, také probíhalo rodinné soustředění v Hustopečích, kde náš oddílový předseda začal svoji „pouť po akcích oddílu“, kterou zakončil na pouti ve Skutči na náměstí.

Po poslední týdenní přestávce, kdy starší již chodili samostatně trénovat do haly v Praze, nás čekal závěr srpna v podobě příměstského soustředění, určeného pro děti a mládež do 15 let. Příprava je za námi a nyní přichází pár měsíců pravdy, ve kterých nás čekají boje o postupy na Mistrovství republiky. Držte nám tedy palce, ať se nás probojuje co nejvíce!

Napsala: Markéta Osičková