Aktivity v době karantény

Vzhledem k opatřením kvůli šíření koronaviru jsme přišli o jistou část každodenní rutiny. Nemůžeme společně trénovat v hale ani mimo ni. To ale není důvod zastavit badmintonovou přípravu úplně!

Jak hráči, tak trenéři našeho oddílu se snaží s nastalou situací aktivně bojovat a vymýšlejí různé aktivity, plány a možnosti, co dělat, i když musíme být většinu času zavřeni doma nebo být venku s rouškou. A jaké jsou tedy možnosti?

KONDIČNÍ PLÁN: Všichni závodní hráči kategorií U13 a starší dostali od svých trenérů kondiční plán, který obsahuje především posilování, rozvoj koordinace a rychlosti v domácím prostředí. Pokud jste trénink nedostali a měli byste zájem, dejte nám vědět – rádi ho zašleme i Vám.

ONLINE TRÉNINK: V pátek 3.4.2020 proběhl první online trénink pro hráče Astry a Proseka. Další termíny jsou pak naplánovány na úterý 7.4.2020 a pátek 10.4.2020. Trénink je rozdělený do čtyř částí (zahřátí, badminton, posilování, protažení) a je určený především pro ročníky 2007 a mladší. Vybraným hráčům jsme rozeslali nominace s odkazem pro „živé vysílání“. Pokud jste nominaci neobdrželi a měli byste zájem se tréninku zúčastnit, kontaktujte nás (kacka.tomas@gmail.com). Záznam ze všech proběhlých tréninků najdete na YT kanálu BadmintonCoach ve zkrácené i kompletní verzi. Ve zkrácené verzi jde pouze o ukázku cviků s návodem, jak cvičit. Kompletní verze je pak vhodná pro ty, co chtějí cvičit v reálném čase podle videa.

VÝZVA – „Kreativní trénink v karanténě“: Do pondělí 6.4. 2020 je možnost zasílat příspěvky do soutěže o nejkreativnější domácí přípravu. Tři nejlepší příspěvky budou zveřejněny na facebooku Astry, kde o celkovém vítězi rozhodne veřejnost hlasováním! Vítěz obdrží věcnou cenu.

Nestihli jste se do soutěže zapojit? Nevadí! Po vyhlášení výsledků spustíme druhé kolo 😉 V tom bude možné příspěvky zasílat do pondělí 20.4.2020.

Zůstaňte s námi i nadále v kontaktu, posílejte svoje fotky a videa z domácí přípravy. Budeme rádi i za jakoukoli jinou zpětnou vazbu.

Myslíme na Vás a těšíme se na (snad) brzké shledání opět na kurtech!