„Ačko“ v 3. kole 1. ligy

V sobotu 19. 1. se naše áčko vydalo do Liberce na poslední kolo základní části 1. ligy. Vyrazili jsme v naší klasické sestavě Vojta, Vítek, Honza, Lukáš, Zuzka a Domča. Po menším ranním zpoždění jsme úspěšně a v pořádku dorazili do haly.

V prvním utkání na nás čekal lídr tabulky TJ Slovan Vesec. Hned v prvním zápase jsme získali bod, poté co si Zuzka s Vítkem celkem hladce poradili s Foukalovou a Vajsejtlem. V současné době Vojta na tři sety podlehl Poláčkovi ze Slovenska (haha, celkem fórek) a tím začal sérii našich prohraných singlů. Lukáš podlehl Klimešovi, Honza bojoval se Stejskalem a Domča nestačila na Dzhanhobekovou z Ukrajiny. Lukáš s Vítkem zvládli dobře debl proti Klimešovi se Stejskalem a přidali nám tak druhý a poslední bod v tomto utkání. Domče se Zuzkou tentokrát debl moc nesedl, i když vyhrát rozhodně chtěly. Pak už se jen Honza s Vojtou snažili uhrát co nejlepší výsledek. Konečné skóre tedy 2:6 s vítězem základní skupiny.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu BK TU v Liberci. Tentokrát naše mixové duo Vítek se Zuzkou nestačili na už skoro slovenský pár Vachálek – Nejedlová. Mezitím Vojta podlehl Šídovi, bohužel celkem snadno (asi nám opravdu chybí singlista). Bohužel i Lukáš s Honzou prohráli své singly, i když Lukáš nebyl daleko od vyhraného setu s Kubou Zahrádkou. Domče se konečně podařilo zase vyhrát nějakého singla proti hráčce Vargové ze Slovenska. Lukáš s Vítkem potvrdili svoje deblové umění a porazili dvojici Šída – Marek (i když těsně oba sety v koncovkách). Holky zvládly klasicky na tři sety zvítězit a připsaly tak Astře třetí a poslední bod. Nakonec i Honza s Vojtou uhráli pěkný výsledek proti dvojici Haring – Zahrádka, druhý set prohráli až v nastavení, škoda. Celkové skóre tedy 3:5.

Letos se nám bohužel moc nedaří, takže jsme v základní části skončili až na posledním místě  🙁 . Ještě nás čekají dvě kola, kde budeme hrát o to, abychom se vůbec udrželi v 1. lize. Držte nám palce, my budeme bojovat!