II. liga: Astra „B“ ve čtvrtém kole stoprocentní

V neděli 20. ledna se ve Vinoři konalo čtvrté kolo druhé regionální ligy. Astra „B“ nastoupila ve složení: Jan Jouda, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Tomáš Waller, Michaela Myšáková a Valentýna Sonnková. Mladší polovina týmu se ještě zotavovala z pátečního maturitního plesu, čemuž místy odpovídaly předvedené výkony. Poté, co jsme si vyjasnili, kdo koho musí „svést“ či „svézt“, jsme se ve Vinoři sešli dříve než pět minut před začátkem, což lze považovat za zlepšení.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 6:2

Veliká nepříjemnost se přihodila hned v prvním zápase, ke kterému nastoupil Lukáš. Čekala ho zde prosecká jednička Stolowitski. Za našeho vedení 15:8 v prvním setu se ale soupeř odpotácel na kraj kurtu a rusko/česky sdělil, že má problém se srdcem. Následovala skreč zápasu a odjezd přivolanou záchrankou. Zpětně jsme se dozvěděli, že se jednalo o problém jménem tachykardie. V souběžném zápase Kristík na trojce porazil Schumpetera, v druhém setu až v nastavení. Následně Míša rozhodným způsobem přinesla bod z dvouhry nad K. Kykalovou. Když zhruba hodinu po oficiálním začátku utkání dorazil soupeřův hráč Týc, dostal se ke své dvouhře i Zdenda na dvojce. Získal pro astru snadný bod a se slovy „moc jsem si nezahrál, půjdu si radši zaběhat“ se s námi pro neděli rozloučil. V párech jsme již takovou převahu nezaznamenali. Joudys s Kristíkem utrpěli vítězství, když se po nepřesvědčivé hře dostali do koncovek obou setů proti Bocharovovi/Schumpeterovi a ustáli je. Míša s Valčou zaznamenaly prohru ve třetím setu s dvojicí K. Kykalová/Čechová. Mňéřa s Tomášem dokonce s párem Jurka/Týc. Poslední možný bod ale připadl na naši stranu zásluhou Joudyse a Valči, kteří dokázali vydřít třísetovou výhru nad Jurkou/D. Kykalovou.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 6:2

Po pozoruhodné diskuzi s hráči Hamru, kterých hned několik nutně potřebovalo své zápasy odehrát ihned a za sebou, jsme utkání zahájili druhou čtyřhrou Mňéři s Tomášem. Své soupeře Holubce/Ploška porazili na dva sety, čímž si zlepšili náladu po prvním utkání. Dalším zápasem byla druhá dvouhra Kristíka, který sehrál maratonský zápas proti Klímovi. K naší škodě ale promarnil několik mečbolů a soupeř si připsal výhru po výsledku 29:27 ve třetím setu. Mňéřa ve třetí dvouhře začal znamenitě – Ploškovi v prvním setu povolil jen 8 bodů. Hráč Hamru si na sebe ale upletl bič. V druhém setu se vzepjal k výhře v nastavení, jen aby ve třetím setu prohrál s 9 body, čímž oddálil svůj odjezd a z bodu jsme se radovali my. Míša mezitím potvrdila formu a hrou vynikající přesnými údery porazila Loskotovou na dva sety. V první čtyřhře Joudys a Kristík opět nepodali nijak oslnivý výkon. Ale opět vyhráli, tentokrát na tři sety v zápase ala přestřelka nad Vodičkou/Kyzlíkem. Míša s Valčou si také zlepšili deblovou chuť, ze střetu s Loskotovou/Duškovou vyšly vítězně, a to rovnou ve dvou setech. Poslední bod astry přinesl Lukáš po první dvouhře s levorukým a šikovným Mutlem. Ve dvou setech ale soupeři dostatečně prověřil backhand, a také si spravil chuť po nepříjemnosti z prvního utkání. Za skládání ostatních kurtů a vytírání haly dohráli utkání Joudys s Valčou, nepovedeným zápasem si připsali prohru s Vodičkou/Duškovou.

Ačkoliv jsme asi nepředvedli maximum svých možností, dosáhli jsme na obě povinné výhry a stvrdili průběžné druhé místo v soutěži. V posledním kole se střetneme s lídrem soutěže Hamrem „A“ a průběžně třetím týmem SK Proseku „B“ o posledním únorovém víkendu.

Autor: L.M.