1. GPB téměř všech kategorií

Maraton turnajů Grand Prix B od U13 po dospělé příští víkend zakončí kategorie U17. V juniorských kategoriích se jedná o první GPB v roce 2020, kde se ještě sjíždí téměř celá špička republiky (především u mladších) a bojuje o body na žebříčku.

V kategorii U13 nás tradičně reprezentoval Jakub Švarc a Erika Osičková. Kubovi se tentokrát nedařilo tak jako na poslením GPA a tak si odvezl z Karlových Varů v párových disciplínách „pouze“  postupy mezi osm nejlepších. Po dvou týdnech na horách i tak pěkný výsledek. Erika po překonání prvních kol vyřadila postupně nasazenou hráčku 5. – 8. Kateřinu Malou a nasazenou jedničku, svoji partnerku ze čtyřhry, Amálku Maixnerovou. V neděli si pak v semifinále poradila se Štěpánkou Nýdrlovou. Ve finále pak podlehla Elišce Mikešové vracející se po delším zranění. I v mixu skončila s parťákem Lukášem Thorem na druhém místě a ze čtyřhry si přivezla pak bronz. Moc gratulujeme k úspěchu!

Na GPB U19 nás reprezentovali holky Kobylky a Vráťa Erhart. Vráťa odolával hned v prvním kole nasazené jedničce Lukáši Frankovi, ale nakonec ve vyrovnaném zápase do druhého kola neprošel. Andrea postoupila do druhého kola snadno, o postup do osmifinále statečně bojovala s Valérií Žurkovou až do koncovky třetího setu  – 22:24, nevydařená koncovka je velká škoda. Ale rozhodně dobrý zápas pro srovnání a zjištění, že se dá hrát se všemi, i s nasazenými hráčkami. Ve smíšené čtyřhře Andy s parťákem Honzou Alterou prošli do druhého kola, Vráťa s Bětkou skončili v kole prvním. Stejně tak i Vráťa v deblu s neznámým hráčem. Holky Kobylky postoupily do osmičky.

Na GPB U15 se vydalo nejvíce astráků – Marek Čepela, Michal Moravec, Tobiáš Lecian, Emma Hanzlová, Alenka Davídková a Míšá Bálintová na debla. Marek vyrazil na turnaj s velkou ambicí, dle plánu postoupil do osmičky, když naprosto uběhal soupeře ve druhém kole. S nasazenou dvojkou Partikem Hrazdírou dokázal držet krok, ale únava a krátké údery do ruky vysokého soupeře nedali Markovi prostor k tomu, aby tvořil hru a přehrál ho. Třísetová bitva nakonec skončila 18:21 ve třetím setu pro Hrazdíru. Další želízko v ohni, Michal Moravec, měl hned v prvním kole nasazenou jedničku Vaška Simona z Benátek a recept na něj nenašel. O pořadí si naopak celkem dobře poradil s Frýdkem. Tobík také nestačil  na soupěře v prvním kole, protože jím byl výše zmiňovaný Patrik Hrazdíra, který Tobíka předčil svou technikou úderů i pohybu.  O pořadí pak Tobík porazil Kaplana. Emma si díky na poslední chvíli odhlášené hráčce zahrála také dvouhru proti mnohem zkušenější Trötzmüllerové a dokázala s ní držet krok, škoda, že téměř vyhraný první set nedokázala dotáhnout a koncovku vyházela. O pořadí prohrála se svojí deblovou partnerkou Kájou Vnoučkovou na pomalejší pohyb a menší agresivitu.

V párových disciplínách se oba páry Emma s Kájou a Míša s Alenkou probojovaly do druhého kola, stejně jako Tobík i Marek se svými „náhodnými“ partnery. Do osmičky postoupil Michal s Jonášem Markem, poté co odehráli velmi vyrovnaný zápas s malými šikulami z Pardubic, kteří je zaskočili svoji útočnou hrou, parádní obranou a především maximálním nasazením, kterým by se mohli mnozí z našich hráčů inspirovat. Ze všech našich hráčů musím tentokrát vyzdvihnout Alenku Davídkovou, která dokázala v zápasech hrát od začátku do konce, soustředit se na příjem, podání, pohlídat si síť a nekazit sklepávky a jako jedna z mála působila opravdu „badmintonově“. Podržela tak výrazně i mix i debl. V mixech naši nijak nezazářili, druhé kolo Tobíka s Alenkou a Michala s Emmou není tím nejlepším, co bychom mohli uhrát. Marek s Ivou prohráli hned v prvním kole s nasazenými jedničkami. Těším se na další zlepšování našich hráčů, naštěstí ještě mohou:-)

A tento víkend, jak již jste viděli na FB se umístila na GPB dospělých Valentýna Sonnková se svým novým parťákem Pavlem Synovcem a to hned na prvním místě! Gratulujeme!

Příští týden sledujte výsledky našich hráčů na GPB U17 ZDE