Ema Špičková bronzová na GPC U13 v Plzni

V sobotu 7.3.2020 se vypravila čtyřčlenná skupinka Astráků na turnaj GPC kategorie U13 – jmenovitě: Ema Špičková, Jakub Mojdl, Daniel Pešek, Kristian Krejčík.

Vzhledem k nízkému počtu přihlášených si všichni účastníci zahráli dostatečný počet zápasů a mohli tak z turnaje odjíždět s dobrým pocitem.

Turnaj zahájila smíšená čtyřhra. Ema s Kristiánem v prvním kole nestačili na dvojici Zubr-Pixová, kde největším problémem bylo „jak se poskládat na kurtu?“. Do zápasu o pořadí šli s trochu větší jistotou, ale i přesto na soupeře Toman-Jindrová nestačili. Lépe se v mixu vedlo Danovi, který s Klárou Tvrdíkovou (SK Prosek Praha) postoupil po jednoznačném výsledku do kola druhého, kde prohráli se třetím nasazeným párem Matuška-Abrahamová. Nešlo ani tak o herní převahu žebříčkově silnějších soupeřů, jako o převahu nevynucených chyba a absence pohybu na straně „naší“ dvojice.

Kristian s Kubou dostali do prvního kola dvouhry silné soupeře -Zubra resp. Čadu. Ani jeden na svého protivníka nestačil, nedali jim ale ani jeden bod zadarmo a zaslouží pochvalu za předvedenou hru. Ema statečně bojovala s Jindrovou, bohužel s výsledkem 23:21, 13:21, 21:16 ve prospěch soupeřky – škoda koncovky prvního setu a zbytečného náskoku soupeřky v setu třetím, který už Ema dokázala pouze snížit. Nejlépe se v této disciplíně vedlo Danovi, který bez zaváhání prošel do druhého kola přes Horňáka. V druhém zápase ale nestačil ve třech setech na pozdějšího vítěze turnaje – Horta (21:11, 18:21, 21:13).

Čtyřhry se odehrály ve skupinách, kdy každá dvojice nastoupila do 4 zápasů. Dan s Kristianem i Kuba se spoluhráčem s Králova Dvora – Ondřejem Tichým – se shodně umístili na druhém místě základní skupiny, díky čemuž bojovali o celkové čtvrté místo v turnaji. Kuba s Ondrou skončili na 4. místě, Dan s Kristiánem na místě šestém. Ema se spoluhráčkou z BC AKTIV LUŽINY s bilancí dvou vyhraných a dvou prohraných zápasů odváží z Plzně bronzovou medaili!

Všem hráčům gratuluji k předvedeným výsledkům. Rodičům pak děkuji za vytvoření pohodové atmosféry a příjemně strávený den. Držím palce do dalších turnajů!

  • 88e5eed3-70f1-41a1-9524-216b7d7eda5b