Přebor Astry: Ukončení první poloviny sezóny 2022

V sobotu 25. 6. 2022 proběhl u nás na Zahradním Městě tradiční turnaj Přebor Astry pro závodní hráče oddílu do 15 let. Akce se letos zúčastnilo 42 hráčů.

V přední hale probíhal od ranních do odpoledních hodin turnaj pro závodní hráče kategorií U11, U13 a U15. Nejprve byly sehrány zápasy dvouher v rámci skupin rozdělených na základě výkonnosti. Po odehrání hlavní části turnaje přišly na řadu čtyřhry, ve kterých byly páry vytvořeny na pomocí náhodného výběru losováním raket. Výsledky obou částí turnaje naleznete níže.

V zadní hale byl připraven během dopoledne také program pro hráče z přípravky (kategorie U9, U11), kteří poměřili své síly nejprve v dovednostních soutěžích a pak v turnaji dle pravidel minibadmintonu. O rychlý a snadný průběh v zadní hale se přičinila partička našich dorostenců – Aneta Osičková, Vojta Havránek, Michal Moravec a Tobík Lecian – pod vedením Viktora Malého. Celkem 16 hráčů přípravky bylo rozděleno na dvě skupiny dle věku a výkonnosti, obsazení medailových pozic je uvedeno na konci článku.

Spolu s vyhlášením výsledků turnaje proběhlo také ocenění objevu roku, skokana roku a dříče roku. Objevem roku se stala Viktorie Krejčíková (U13) a Daniel Musil (U9), za skokana roku byla oceněna Kateřina Oubrechtová (U15) a titul dříče roku si za celoroční přístup vysloužil Kristian Krejčík (U15).

Po celou dobu turnaje v přední hale probíhala také burza badmintonového vybavení a oblečení, za jejíž hladký průběh patří velký dík Petře Moravcové!

Na závěr bych ráda poděkovala Viktorovi a Markétě za pomoc během organizace celého turnaje i uplynulého školního roku. Honzovi Urbanovi za fotografickou dokumentaci sobotní akce a všem ostatním, kteří přiložili ruku k dílu, aby mohl přebor proběhnout!

Fotky z celého dne naleznete ZDE .

Všem přejeme za celý oddíl badmintonu TJ Astra ZM krásné léto, těšíme se na setkání během letních soustředění a vyhlížíme začátek druhé poloviny sezony.