Podpora mezinárodních turnajů v našem oddíle

Náš oddíl dlouhodobě podporuje účast našich nejlepších hráčů na mezinárodních turnajích. V současné době je nejúspěšnějším hráčem oddílu badmintonu TJ Astra Zahradní Město Marek Čepela, který se pravidelně zúčastňuje turnajů evropského okruhu v kategorii do 17 let a dosahuje zde velmi dobrých výsledků.  Marek se aktuálně pohybuje na evropském žebříčku na 7. místě a bojuje tak o nasazení na Mistrovství Evropy do 17 let, které se bude konat v srpnu v Litvě. Marek hraje především dvouhru a společně s Adamem Srncem z SK Hamr hraje čtyřhru chlapců. Na posledním turnaji Austrian U17 Open se ve dvouhře probojoval až do finále. Moc gratulujeme!

Další podporovanou hráčkou oddílu je Erika Osičková, která se více zaměřuje na párové dsiciplíny, na mezinárodních turnajích startuje společně s Lukášem Thorem a Amélií Maixnerovou z SK Prosek. Prozatím nejlepšího výsledku letošní sezóny dosáhla Erika s Amálkou na turnaji  YONEX Bozner Cup U17 International, kde se holky umístili na třetím místě, V obou disciplínách je Erika do 50. místa v Evropě a bude tuto kategorii ještě hrát další rok.

Souběžně s turnajem BEC v Bolzanu probíhal také otevřený mezinárodní turnaj BOZNER Frühling pro všechny mládežnické věkové kategorie. Za náš oddíl se ho zúčastnili Dinh Duc Trung, který vybojoval společně s Klárou Gerbelovou z SK Prosek 3. místo ve smíšené čtyřhře v kategorii U17, Aneta Osičková, která společně s Emily Abelou z Malty (nahradila naší nemocnou Emmu Hanzlovou) vybojovala 3. místo ve čtyřhře dívek a Daniel Schwank, který sbíral cenné zkušenosti a zážitky z mezinárodního klání.

Další větší akcí, kam jsme nominovali vybrané oddílové hráče do 15 let, bude mezinárodní turnaj YONEX Czech Youth International začátkem června v Praze. Věřím, že účast na podobných turnajích je pro hráče motivací k další tréninkové práci a setkání s hráči z jiných zemí je vždy velmi poučné. Můžeme vidět kvalitní techniku úderů i pohyb, více taktického myšlení a rozhodně stojí za to si zahrát s někým lepším:-)!

Držte našim hráčům palce a sledujte na sociálních sítích jejich výsledky.

Markéta

  • A_D_9304 Eriak 2
  • A_D_9527 Hala E+ A
  • 20230430_114813
  • IMG-20230509-WA0001
  • IMG-20230509-WA0003