MČR U11

O víkendu 18. a 19.5.2019 se v Dobřanech u Plzně konalo historicky první mistrovství České republiky badmintonistů do 11 let. Za Astru přijelo bojovat hned 5 mladých nadějí: Lucka Bednářová, Nela Pavlišová, Ema Špičková, Ondra Klaus a Dan Pešek.

Holky i kluci byli rozděleni do osmi skupin po šesti hráčích. Po dohrání základní části pak následoval postup prvních tří nejlepších z každé skupiny do pavouka. V průběhu celého dne měli jak hráči tak jejich doprovod možnost vyzkoušet minigolf, občerstvit se v bufetu, zahrát si hry s badmintonovou tématikou, popřípadě využít příležitosti poslechnout si fyzioterapeutku Elišku Maixnerovou (další zástupce našeho oddílu na MČR ;-)) a dozvědět se něco zajímavého.

Nela ve své skupině dokázala díky radám tatínka vybojovat první místo, za což jí byl odměnou přímý postup do druhého kola pavouka.

Ondra si ve skupině poradil velmi dobře. Až v posledním zápase o první pozici nestačil na soupeře a uhájil tak druhé místo. Dan dostal jednoznačně nejtěžší skupinu, ve které se sešli hned tři silní soupeři. Ale i přes lehké zaváhání ve dvou zápasech vybojoval třetí – postupové – místo ve skupině. Kluci si tak v neděli zahráli ještě jeden zápas – první kolo vyřazovací části – který oba zvládli a postoupili, stejně jako Nela, do nedělních bojů o umístění.

Lucka s Emčou bohužel obsadily shodně čtvrté nepostupové místo ve svých skupinách. Každá si však domů odváží dvě výhry a zasloužený pocit z dobré hry.

V neděli už Ondra nestačil na Trkana (Badminton Sharks Brno). Dan vypadl s Puffrem (SKB Český Krumlov) v třísetové bitvě a pro oba tak cesta pavoukem skončila. Nela dokázala vybojovat vítězství nad Pončovou (Kabal team Karviná), v dalším kole však nestačila ve třech setech na Hnilicovou (So Rad Met).

Astrácká výprava tentokrát bez medaile. I tak můžeme být spokojeni s tím, jak se dokázali naši hráči popasovat s vrstevníky z celé republiky. Odehráli velké množství zápasů, předvedli bojovné výkony a dokázali, že vyrovnaně se dá hrát i se silnějšími soupeři.

Za mě obrovská pochvala pro všech pět! Nejen za výkony předvedené na kurtech, ale i mimo něj – hráči si fandili a podporovali se vzájemně ve všech zápasech. Děkuji rodičům za vytvoření pohodového zázemí po celou sobotu i neděli. Markétě pak za koučování v nedělních zápasech, kdy naše hráče přijela podpořit! V neposlední řadě patří poděkování také pořadatelům za skvěle zorganizovanou a zvládnutou akci!

Kompletní výsledky turnaje ZDE.