GPA U15 v Aši

Na květnová „Áčka“ do Aše se nominovala trojička Astráků: Nela Veverková, Honza Urban a Vojta Havránek. Nela s Honzou nastoupili do mixu. Vojta sám do singlu a s Honzou do deblu.

Úvodní kolo mixu Nela s Honzou zvládli: V prvním setu rozehráli velmi pěknou hru, ale do druhého pak nastoupil úplně jiný pár, který se hledal. Ve třetím setu se zase našli a s jistotou zápas vyhráli. Ve druhém kole narazili na dvojičku Jurča-Sedláčková, na jejichž technickou a zároveň dynamickou hru jsme marně hledali recept. Jiskřička naděje na úspěch v turnaji při relativně příznivém losu tím pohasla :-(.

Vojta nastoupil do singlového pavouka proti pardubickému Havlíčkovi. Na rozdíl od soupeře hrál jen badminton a udržel koncentraci, takže zaslouženě vyhrál ve dvou setech. Ve druhém kole šel Vojta na nasazenou dvojku, J. Rázla. Vojta to chtěl zkusit a zahrát si, ale papírové předpoklady se nakonec vyplnily. Rázl, pozdější finalista všech kategorií, byl nad jeho síly.

V závěrečném deblu čekal hned v prvním kole na naše kluky Honzu s Vojtou opět Rázl se svým parťákem Dvořákem. Naši kluci nesvěsili hlavy a nastoupili s velkou chutí Hrát a užít si to. Chvílemi, obzvlášť na začátku zápasu, dokázali i takovéto soupeře zaskočit. Celkově to ale nakonec na favority nestačilo a kluci prohráli 15:21; 10:21. Těšit nás může, že nikdo další na pozdější vítěze turnaje neuhrál více bodů.

Ze závěrečného debla máme video, takže: nastudujeme, poučíme se, natrénujeme ….. a příště!!!

Napsal: Jirka Havránek

Kompletní výsledky naleznete ZDE