GPA U15 v Mostě

V sobotu 9. 2. se v Mostě konal turnaj GPA kategorie U15. Na tento turnaj vyrazili Vojta Havránek, Honza Urban, Nela Veverková a Tobík Lecian.

Mixová dvojice, Nela Veverková a Honza Urban, se probojovala do čtvrtfinále, kde poté prohrála s nasazenými jedničkami. Druhá mixová dvojice, Tobík Lecian a Kačka Koliášová (SK Hamr Praha), se probojovala do druhého kola, kde podlehla Maixnerové a Maňáskovi.

Vojtík neměl svůj den, proto v prvním kole prohrál s Vrbkou. Honza po prohře nad Šebestou se též neprobojoval do druhého kola.

V deblu chlapců Honza s Vojtou nestačili v prvním kole na Srnce se Simonem.

Autorem článku je Honza Urban, já (Jan Fiala) doplním už jen hodnocení z mého pohledu. Na turnaji se ukázalo, že máme ještě hodně na čem pracovat. Obzvlášť Honza s Vojtou ukázali, jaký je problém porazit soupeře, když nejsem schopný hrát do kurtu. Je potřeba si uvědomit, že každý míček nemusí padat přímo na čáru. V párovkách je účinnější hrát na střed kurtu.

Tobík hrál mixa hezky, jen je potřeba naučit se základní taktické prvky, aby nebylo nutné na ně myslet při hře, jedná se hlavně o připravenost rakety.

Nela ukázala, že na síti je úžasná. Ještě zapracovat na obraně a dropu a bude z ní velmi dobrá mixérka.

Celkově naše hráče hodnotím kladně, hlavně z hlediska výstupu na kurtu. Ještě by šlo se podpořit i hlasitěji, ale i tak dobrý. Také jsem rád, že si chodí hráči navzájem fandit a oproti ostatním oddílům téměř eliminují telefony. Výsledkově nic-moc turnaj, ale vidím velký potenciál.

Fotogalerie od Aleny Ozaniakové ZDE