Babolat Minicup 2019

V sobotu 1.6.2019 jsme u nás na Zahradním Městě zorganizovali tradiční turnaj ke dni dětí – Babolat Minicup. I letos jsme odehráli turnaj podle pravidel minibadmintonu (snížená síť, zkrácené hřiště). S celkovým počtem 30 účastníků jsme turnaj odehráli v hezkém čase a ukončili jej ještě před úderem 13. hodiny.

Díky domácímu prostředí jsme měli na turnaji rekordní zastoupení – v kategorii U9 nás reprezentovali: Anetka Neradová, Péťa a Tom Jelínkovi, Fíla Špička a Péťa Oubrecht. Nejlépe se vedlo Péťovi J., který s pouhým jedním zápasem (a to opravdu těsně ve třech setech), skončil na krásném 2. místě! Druhou stříbrnou medaili získala Anet, která byla druhou nejlepší slečnou v kategorii do 9 let 😉.

Ani v kategorii U11 nebylo málo našich hráčů. Na kurtech ukázali, co umí, Ema Špičková, Lucka Bednářová, Eliška Křenková, Julča Rumlová, Dan Pešek, Tonda Hlavatý, Filip Martinec a Marek Femiak. Mezi staršími se nejlépe vedlo Danovi, který bez ztráty jediného setu a větších problémů získal zlato! V holčičí kategorii to tentokrát bohužel necinklo, ale nevadí! Všichni bojovali a ukázali, že i proti silnější konkurenci dokáží odehrát krásné a vyrovnané zápasy.

Celkové výsledky najdete ZDE.

Fotky z turnaje ZDE.

Na závěr bych ráda poděkovala Alence, Emmě, Míše, Týně, Honzovi, Vojtovi a Míšovi, kteří celý den ochotně pomáhali nejen s rozhodováním zápasů, ale také s přípravou tělocvičny, výběrem startovného i s dalšími úkoly. Za pomoc s přípravou a úklidem haly děkuji také ochotným rodičům. Zuzce a Vikymu za spolupráci při vyhlašování a zapisování výsledků a celkovou organizaci. V neposlední řadě pak Lukášovi za záchranu při přípravě, losování a práci s tournamentsoftwarem!

Medailistům gratulujeme, děkujeme za účast a věříme, že si nejen Astráci ale i ostatní malí badmintonisté turnaj užili. Těšíme se zase za rok! 😊