GPB U13

Tento víkend jsme měli své zástupce i na celostátním turnaji GPB kategorie U13. Náš oddíl reprezentovaly tentokrát jenom Terka Houžvíková a Erika Osičková. Erika měla možnost zahrát si  s letošním Mistrem ČR U11 Danem Čadou mix a přestože partner byl o hlavu menší, chytrou hrou a šikovnou  rukou se dokázali společně probojovat až do třetího kola. S nasazenými dvojkami Ježek  – Sogelová odehráli velmi vyrovnaný první set, ve druhém je už soupeř přehrál smrští dropů. Terka nastoupila do mixu s Vojtou Pekárkem z Arionu, bohužel neprošli přes první kolo.

Ve dvouhrách Terka vždy statečně bojovala druhý a třetí set, v prvním kole neúspěšně, v zápasu o pořadí naopak vítězně. Erika jako nasazená do druhého kola čekala na soupeřku Říhovskou, s kterou hrála i na posledním GPA a na dva sety ji přehrála. O postup do osmičky na ni čekala deblová partnerka Amálka Maixnerová, která měla na svém kontě z poslední doby nad Erikou 3 výhry. Ale tentokrát se karty otočily, Erika šla soustředěně od podání vyhrát a podařilo se! V osmičce se pak utkala s pozdějsí vítězkou turnaje Kalkušovou, kde druhý set dokázala získat 15 bodů.

Ve čtyřhrách Terce s její parťačkou Veronikou Flusserovou z Proseka moc štěstí na los nepřálo, soupeřky prvního kola byly nad jejich síly, i když se holky opravdu snažily o každý bod. Erika s Amálkou tentorkát nezazářily jako na GPA, nedokázaly hrát dobré údery proti vše vracejícím soupeřkám a tak se protrápily do osmičky, kde si neporadily s mixovým pojetím soupeřek Grznárová – Malá.

Pro Eriku, která bude v kategorii U13 ještě další rok a půl, jsou výsledky pěkné. Gratulujeme.