Ukončení první poloviny badmintonové sezóny 2020/2021

V sobotu 26.6.2021 proběhlo v naší hale na Zahradním Městě každoroční rozloučení se školním rokem a první polovinou badmintonové sezóny. V přední tělocvičně proběhl turnaj pro závodní hráče, v zadní hale pak přebor dovedností pro skupinu přípravky.

Starší hráči odehráli v průběhu soboty jak dvouhry, tak čtyřhry… prostě požehnaný počet zápasů. Dvouhry se hrály systémem každý s každým ve skupině (skupiny byly letos rozdělené na holky a kluky). Poté přišly na řadu mixy, kde byly dvojice sestavené na základě výsledků ze singlové části turnaje. V průběhu dne bylo k vidění spoustu hezkých výkonů a vyrovnané zápasy a také to, jak si všichni užívali užívali kamarádské atmosféry, která v hale po celý den (i přes kapající olej ze stropu) panovala. Výsledky turnaje viz níže.

Během dopoledne soutěžila v zadní hale skupina nejmenších, která byla rozdělena podle výkonnosti. Stanoviště byla sestavena z dovedností, které se děti v průběhu sezóny na trénincích naučily. Na závěr pak byla jejich snaha odměněna nejen volnou hrou, ale samozřejmě i medailemi a cenami, které za předvedené výkony získali.

Celý den jsme zakončili vyhlášením výsledků z turnaje závodních hráčů, oceněním nejpoctivějších účastníků na online trénincích z období, kdy jsme se nemohli potkávat na kurtech, a posezením v Bistru Astra, kam dorazili i další Astráci, kteří bojovali o medaile na Hamru v Bráníku na turnaji GPC U17.

Na závěr bych za sebe ráda poděkovala všem, kteří se tradiční astrácké akce zúčastnili. Děkuji Honzovi F., Péťe N. a Hance M. za pomoc s organizací programu pro děti. Děkuji Michalovi P. za focení a pomoc v průběhu celého dne, Ivče M. za úžasné ceny pro všechny a Krejčíkům za skvělý cattering. Samozřejmě děkuji i všem rodičům a ostatním, kteří se podíleli na přípravě a úklidu haly či jiné pomoci, která byla za celý den potřeba.

DĚKUJEME! Děkujeme, že jste i přes tento náročný školní rok vydrželi, nezanevřeli na badminton a že jste pořád s námi.

Užívejte léta a brzy na viděnou na oddílových soustředěních! 🙂

Kačka K.

Fotky z průběhu celé akce ZDE.

A na závěr slíbené výsledky z turnaje závodních hráčů.

Singly kluků:

  1. Daniel Pešek
  2. Duc Trung Dinh
  3. Jakub Švarc

Singly holek:

  1. Tereza Houžvíková
  2. Kateřina Oubrechtová
  3. Tereza Pečenková

Čtyřhry:

  1. Jakub Švarc + Lucie Bednářová
  2. Jakub Mojdl + Tereza Houžvíková
  3. Daniel Pešek + Julie Rumlová