Turnaj kategorií U9, U11 a U13 na Lužinách

V sobotu 9.3.2019  se v hale Jeremi na Lužinách odehrál dvojturnaj pro kategorie U9, U11 a U13. V dopoledních hodinách na kurtech o medailové pozice bojovali ti nejmladší – hráči do 9 a 11 let. Hrálo se podle pravidel minibadmintonu na sníženou síť, zkrácené hřiště a do 15 bodů.

V kategorii U9 jsme sice měli za náš oddíl pouze dva, zato ale nejúspěšnější, zástupce. Péťa Jelínek s  jedním prohraným setem (a to o jediný bod!) vybojoval zlatou medaili! Fíla Špička na svém prvním turnaji uhájil krásné 5. místo a ukázal, že se mezi ostatními rozhodně neztratí.

Astráků, kteří zasáhli do soutěže kategorie U11 bylo o něco více – Ema Špičková, Eliška Křenková, Lucka Bednářová, Dan Pešek, Tonda Hlavatý, Šimon Kopecký a Marek Femiak. Tentokrát našim hráčům bohužel turnaj příliš nevyšel. Nejlepším výsledkem bylo 6. místo Dana mezi chlapci a 9. příčka Emy mezi dívkami.

Ani odpoledne, kdy se sítě zvedly na standardní výšku 155 cm a minibadminton vystřídal turnaj GPD U13, se našim hráčům nedařilo. Mezi slečnami bylo nejlepším výsledkem 7. místo Terky Houžvíkové. Další hráčky, které se z Astry zúčastnily byly – Kačka Oubrechtová a Eva Skuhrovcová. U kluků nejlepšího umístění dosáhl Pepa Cajthaml, který vybojoval 12. místo. V klučičí kategorii na kurt nastoupili také Kryštof Kubant, Dan Pešek, Kristian Krejčík a Martin Hušek.

Ačkoli lze sobotní turnaj považovat za výsledkově nepříliš úspěšný, byla v průběhu obou částí dne k vidění spousta krásných zápasů. A i navzdory pozdnímu konci, kdy se mezi hráče do 13 let začali mísit hráči komerční, nechyběla příjemná atmosféra vytvořená dětmi, které si navzájem fandily, a v neposlední řadě našimi rodiči. Pétě děkuji za dopolední spolupráci v koučování a Péťovi gratuluji k prvnímu místu!

Věřím, že do příštího turnaje na sobě všichni hráči zapracují a dosáhnou ještě lepších výsledků 😉