Stříbrná medaile pro družstvo U11!

V neděli 2.12.2018 se v BB Areně v Letňanech odehrál turnaj družstev kategorie U11. Za náš oddíl startovala dvě družstva – A: Erika Osičková, Róza Brtová, Kuba Švarc, Dan Pešek, Ondra Klaus, B: Terka Pečenková, Ema Špičková, Kačka Oubrechtová, Marek Pečenka, Kristian Krejčík a Tonda Hlavatý.

Zatímco družstvo B přijelo na turnaj především sbírat zkušenosti s týmovou soutěží, „Áčko“ přijelo bojovat o medaile, což se podařilo. Soutěže družstev se zúčastnilo celkem 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin:

  1. Astra „A“, Prosek – Panteři („B“), Lužiny „A“, ZŠ Vinoř, Letňany – Draci („C“)
  2. Prosek – Piráti („A“), Astra „B“, Lužiny „B“, Hamr.

Družstvo „B“ ve své skupině na úvod jednoznačně podlehlo týmu Prosek „A“.  V dalším utkání si dokázali poradit s Lužinami „B“.  Ve 3. utkání bohužel nestačili na tým Hamru, kde je velká škoda zvratů v holčičích disciplínách. Nakonec tedy třetí místo ve skupině a boj o celkové 5. místo, ve kterém nastoupili proti týmu ZŠ Vinoř. Bohužel ani v tomto utkání nebyl počet vyhraných setů dostačující a nakonec tak obsadili celkové 6.místo.

„Áčko“ si ve skupině poradilo bez větších problémů se všemi týmy a s pouhými třemi prohranými sety postoupilo z prvního místa do boje o zlatou medaili. Ve finále je čekal tým SK Prosek „A“, se kterým svedli vyrovnané utkání. Ačkoli ani nasazení nejsilnější sestavy nestačilo na vítězství a navzdory tomu, že na zápisu svítí konečné skóre 4:2, nechybělo mnoho k dotažení utkání do 7. rozhodující disciplíny (mixu).

Ať už je to Kubův uhraný set na Coufala, Eriky výhra nad Maixnerovou nebo dotažení holčičího deblu do 3. setu… tohle všechno jsou momenty, kdy se dalo napětí v hale doslova krájet, děti i rodiče fandili a zatajovali dech při každém míčku. A já věřím, že tuhle atmosféru si budou nejen hráči ale i trenéři a rodiče dlouho pamatovat.

Všichni hráči mají ode mě velkou pochvalu za předvedené výkony, za týmový přístup (ani jednou jsem nikoho neviděla s telefonem 😉 ) a fandění. Obě družstva zabojovala a dokázala, že i zápasy, které se předem zdají být jasné, mohou dopadnout jinak.

Děkuji Michalovi za pomoc při koučování družstva „B“ a všem rodičům za vytvoření příjemného zázemí pro hráče. Pořadatelům potom za hezký turnaj a v neposlední řadě – gratulace vítězům.

Dnes sice pohár za 1. místo domů nevezeme, ale za rok může být vše jinak! 🙂

  • P_20181202_151145